خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6396
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۴:۱۲
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

دانشگاه ادیان و مذاهب مظهر وحدت در جامعه است

 دانشگاه ادیان و مذاهب مظهر وحدت در جامعه است
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی با بیان اینکه دانشگاه ادیان و مذاهب مظهر وحدت در جامعه است گفت:این دانشگاه باید ازلحاظ علمی دارای سطح بالایی باشد که این موضوع تأثیر زیادی بر استقبال دانشجویان برای تحصیل در آن خواهد داشت.

به گزارش اس.بی پرس، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان شامگاه یکشنبه در دیدار سید محمد حسینی رییس دانشگاه ادیان و مذاهب کشور اظهارداشت: اعتقاد به کار، رعایت انصاف و صداقت در گفتار و رفتار، سه عامل مهمی است که باعث موفقیت دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی می‌شود.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان بیان کرد: کار دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی کاری بسیار مهم و دارای آثار و برکات فروانی است.

 

امام‌جمعه زاهدان افزود: یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در موفقیت کار دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی اعتقاد به کار است به‌گونه‌ای که نهایت تلاش خود را برای ارتباط گیری با مذاهب مختلف بکارگیرند.

 

حجت الاسلام و المسلمین محامی رعایت انصاف را دومین عامل موفقیت در کار دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی دانست و عنوان کرد: انصاف از مهمترین عوامل تأثیرگذار در جذب افراد به‌سوی خود است و باید در زمینه‌های مختلف کار، خود را به‌جای طرف مقابل قرار دهیم و انتظار نداشته باشیم که افرادی با مذاهب مختلف دیدگاه و اعتقادات یکسان داشته باشند.

 

او  بیان کرد: صداقت در گفتار و رفتار از دیگر لوازم کار در دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی است که اگر بین گفتار و رفتار، اختلافی وجود داشته باشد باعث سو ظن و تشویش اذهان عمومی نسبت به‌نظام خواهد شد.

 

نماینده، ولی فقیه در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی باید از مذاهب مختلف باشند اظهارداشت: ضرورت دارد تا علاوه بر پذیرش دانشجویان از کشور‌های همسایه با مذاهب مختلف، از پیروان ادیان و مذاهب در کادر مدیریتی و اعضای هیات‌علمی نیز بهره گرفت.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha