خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6416
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۰۹:۱۱
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان:

منطقه لار زاهدان ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری زیادی دارد

 منطقه لار زاهدان ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری زیادی دارد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: منطقه لار زاهدان یکی از ظرفیت‌های بکر و دست نخوردهای برای سرمایه گذاری برخوردار است بنابراین مسوولان زمینه حضور سرمایه‌گذاران را در این منطقه فراهم کنند.

به گزارش اس.بی پرس، ماندانا زنگنه در حاشیه بازدید از منطقه لار در ١٠ کیلومتری شهر زاهدان و واقع در نقطه مرزی مشترک ایران، افغانستان و پاکستان که با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های اقتصادی سیستان و بلوچستان انجام شد اظهارداشت: امروز توسعه شکل منطقه‌ای به خود گرفته و توسعه اقتصادی منطقه لار می‌تواند نقش مهمی در توسعه استانی و  ملی ایفا کند به همین دلیل باید از ظرفیت‌های سرمایه گذاری موجود در آن بهترین بهره را برد.

 

وی بیان کرد: نقطه اتصال مرز سه کشور ایران، پاکستان و افغانستان در این منطقه و وجود طبیعت بکر آن بهترین ظرفیت برای جذب توریسم و توسعه اقتصاد گردشگری در منطقه به شمار می‌رود و علاوه بر آن کوه‌های منطقه هم می‌تواند زمینه ساز مناسبی برای حضور ورزشکاران و رونق گردشگری ورزشی در لار باشند و باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در حوزه معادن هم در این منطقه ظرفیت‌های مناسبی وجود دارد و به استناد آنها می‌توان گفت لار ظرفیت سرمایه گذاری در حوزه معادن و صنعت را هم دارد و  بهره بردن مناسب از این زنجیره سبب ایجاد کسب و کارهای خورد و اشتغال پایدار برای بومیان منطقه هم خواهد شد.

 

وی اظهارداشت: برای تحقق هدف توسعه و رونق اقتصادی منطقه‌ای و بهره بردن از این ظرفیت‌ها، بومیان منطقه نقش مهمی ایفا می‌کنند و این افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری در منطقه خود آن را به یکی از مراکز جذب سرمایه‌گذاری تبدیل کنند و زمینه های لازم برای حضور سرمایه گذاران بیشتری را به وجود آورند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی