خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6422
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۳:۲۶

مصطفی یکی از هزاران استعداد قصرقند و سیستان و بلوچستان/ این بچه‌ها از هیچ همه‌چیز می‌سازند

مصطفی یکی از هزاران استعداد قصرقند و سیستان و بلوچستان/ این بچه‌ها از هیچ همه‌چیز می‌سازند
مصطفی غلامی دانش‌آموز دبستانی قصرقند بعد از موفقیت در مسابقات دوومیدانی، شهره عام و خاص شد چراکه با محرومیت بسیار و بدون کفش، مقتدرانه نفر نخست شد و تعجب و تحسین همگان را برانگیخت.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، مجتبی طباطبایی زاده از خبرنگاران استان سیستان و بلوچستان دیروز در صفحه اینستاگرام خود پستی از مصطفی غلامی دانش‌آموز کلاس ششم دبستانی در شهر قصرقندی منتشر کرد که باوجود محرومیت بسیار در مسابقات دوومیدانی نفر اول شده بود. او نوشت:

 

«دیروز تو قصرقند مسابقه دوومیدانی بود. قبل از شروع مسابقه این پسربچه رو تو جمع دیدم که کفش پاش نبود. با خودم گفتم این اصلاً به خط پایان ‌نمی‌رسد اما در کمال ناباوری اولین نفری بود که باصلابت به انتها رسید.

خیلی نفس خوبی داشت. مثل بقیه روی زمین دراز نکشید و راه می‌رفت و با دست می‌زد به سینه‌اش و با انگشتش اول شدنش رو نشان می‌داد.

غرور خاصی داشت و واقعاً دلم گرفت که این بچه‌ها بااین‌همه قدرت و ظرفیت تو مناطقی هستند که دیده نمی‌شوند. این‌ها همه استعدادهای ما هستند که اگر دیده بشوند، قطعاً قله‌های ترقی را خیلی زود فتح می‌کنند.

هرچند از طرف بنیاد علوی به او یک کارت هدیه پانصد هزارتومانی دادند اما کماکان نیازمند حمایت هستند. حامی این کودکان باشیم.»

 

 

موفقیت مصطفی در عین محرومیتی که در آن قرار دارد، با واکنش‌های بسیاری از کاربران مجازی همراه شد و حتی شنیده‌ها می‌گوید آوازه کسب رتبه اول مسابقات دوومیدانی او به کشور ایتالیا هم رسیده است. او در ویدئویی که در ادامه مشاهده می‌کنید، از همه مردمی که به او ابراز محبت داشتند، تشکر کرد و خیلی خوشحال بود از این‌همه لطف.

 

بر اساس این گزارش، قرار است هفته آینده با حضور فرماندار، رئیس ورزش و جوانان قصرقند و بقیه مسئولان از طرف بنیاد علوی از مصطفی غلامی و منتخبان دختر و پسر رشته‌های دیگر مسابقات ورزشی که در هفته وحدت برگزار شد، تقدیر شود.

 

مجتبی طباطبایی زاده با بیان اینکه مصطفی هم ورزشکاراست و هم قاری قرآن، به خبرنگار ما می‌گوید: خیلی از مردم ‌نوع‌دوست کشورمان درخواست داشتند که از این نوجوان ‌حمایت کنند. به گفته مصطفی و والدینش، اولویت نیازهایش همین اقلام‌ اولیه مدرسه مثل کیف، مداد، دفتر و خودکار و... است؛ البته گرم‌کن و کفش ورزشی هم بعضی از خیران تقبل کردن که به‌زودی به دستش می‌رسد.

 

این خبرنگار سیستان و بلوچستانی، تأکید کرد: این ‌منطقه فوتبالیست‌های خوبی هم دارد، دوستان اگر می‌توانند برایشان توپ فوتبال هم بفرستند؛ نیازهای این مردم در همین ‌حد است و قانع هستند.
 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha