خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6431
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۵:۲۹
وزیر راه و شهرسازی خبرداد؛

ویدئو: تکمیل شاهراه ترانزیتی شرق کشور تا پایان دولت دوازدهم

ویدئو: تکمیل شاهراه ترانزیتی شرق کشور تا پایان دولت دوازدهم
محور ترانزیتی چابهار – میلک تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش اس.بی پرس، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در سفر به سیستان و بلوچستان در فرودگاه کنارک، بابیان این مطلب گفت: دو هزار و 500 نیرو در این حوزه فعال هستند و این مسیر ترانزیتی از طرح‌های مهم و فعال دولت است.

 

محور ترانزیتی چابهار به میلک حدود 900 کیلومتر است که جنوب سیستان و بلوچستان را به شمال آن متصل می‌کند و نقش مهمی در رونق تجارت و توسعه منطقه شرق کشور خواهد داشت.

 

محمد اسلامی همچنین در خصوص راه‌اندازی شهر فرودگاهی چابهار گفت: فرآیند تکمیل این فرودگاه در حال رسیدگی است و تعیین تکلیف خواهد شد.

 

شهر فرودگاهی در حال احداث چابهار نیز در هفته‌های اخیر به دلیل ناهماهنگی به وجود آمده بین دستگاه‌های اجرایی و ارتش روند تکمیل آن متوقف شد.

 


بازدید وزیر راه و شهرسازی از شهر جدید تیس در چابهار

وزیر راه و شهرسازی در سفر به چابهار هم‌اکنون در حال بازدید از شهر جدید تیس است.

 

 سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سردار محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء نیز در این بازدید حضور دارند.


وزیر راه و شهرسازی همچنین از محلات حاشیه‌نشین شهر چابهار و پروژه‌های بازآفرینی در محله مرادآباد چابهار نیز بازدید خواهد داشت.


مرحله نخست آماده‌سازی زیرساخت‌ها و توسعه شهر تیس، آذرماه سال گذشته با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با بیش از ۷۰ میلیارد تومان اعتبار آغاز شد.


شهر جدید و مدرن تیس قرار است به یک نقطه گردشگری، تفریحی و توسعه‌یافته، در سواحل مکران تبدیل شود.

 

 

محمد اسلامی سفر دوروزه به استان سیستان و بلوچستان دارد

وی در این سفر از عملیات اجرایی ریل‌گذاری چابهار به زاهدان، طرح‌های توسعه‌ای بندر شهید بهشتی چابهار و طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی این بندر نیز بازدید خواهد داشت.

 

افتتاح چند بزرگراه جدید در ایرانشهر، بازدید از طرح ساماندهی حاشیه زاهدان، بازدید از قطعات بزرگ جاده زاهدان زابل، بازدید از پایانه مرزی میلک و افتتاح طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی زابل از دیگر برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی در سفر به سیستان و بلوچستان است.

 

 

انتهای پیام/
 

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha