خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6443
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۲:۱۸
امروز پنجشنبه

افتتاح طرح انتقال آب از خلیج فارس به مناطق کویری با دستور روحانی

افتتاح طرح انتقال آب از خلیج فارس به مناطق کویری با دستور روحانی
آیین بهره برداری انتقال آب از خلیج فارس به مناطق کویری کشورمان برگزار شد.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز پنجشنبه در سی و یکمین پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید از طریق ویدئوکنفرانس فاز اول طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران، بخشی از سایت شیرین‌سازی فاز اول این طرح، طرح تامین برق و انرژی و ایستگاه‌های پمپاژ و مخازن تعادلی و ضربه‌گیر فاز اول طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران و مخزن 45هزار مترمکعبی و سامانه بهره‌برداری از آب صنایع گل‌گهر سیرجان را افتتاح کرد.
 

 

برای افتتاح این طرح‌ها 16هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و ظرفیت اشتغالزایی آن برای دوران ساخت 16هزار نفر و برای دوران بهره‌برداری 1200 نفر می‌باشد.

 

طرح بزرگ شیرین‌سازی و خط انتقال آب توسط مهندسین ممتاز کشور و با استفاده از تجارب شرکت‌های مجرب حاشیه خلیج فارس و همچنین بهره‌برداری از بهترین گزینه‌های فنی و تکنولوژی روز دنیا طراحی و اجرا شده است.

 

طراحی این پروژه با نگاه توسعه‌ای و به منظور تولید یک و نیم میلیون مترمکعب آب شیرین در سایت شیرین‌سازی بوده و با سه خط انتقال نیازهای آبی شرب، صنعتی و معدنی چند استان همجوار در مسیر خط انتقال و در سه فاز انجام خواهد شد و امروز فاز اول آن با یک خط انتقال طراحی و به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی