خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6445
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۶:۲۸

تکرار ماجرای کربلا در سیستان/ چه کسانی آب را بر اهالی دارالولایه بستند (ویدئو)

تکرار ماجرای کربلا در سیستان/ چه کسانی آب را بر اهالی دارالولایه بستند (ویدئو)
گویا تاریخ دوباره تکرار شده و ماجرای دشت کربلا برای دشت سیستان تداعی می‌شود؛ 15 آبان ماه هم گذشت اما همچنان آب در دسترس کشاورزان سیستانی نیست و تشنگی و عطش، سراسر زمین و زندگی‌شان را فراگرفته است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، روزها و ساعت‌ها گذشت تا به روز 15 آبان ماه و آخرین‌مهلت رهاسازی آب در دشت سیستان رسیدیم، اما در اکثر مناطق خبری از یک قطره آب نیست. آب در همان چاه نیمه‌ها به گروگان گرفته‌شده است نکند اهالی دارالولایه سیستان از آن سیراب شوند و به کشت و کار مشغول گردند.

 

نه در انهار سنتی، نه در کانال‌های قدیمی و حتی نه در طرح کذایی 46 هزار هکتاری که میلیاردها تومان بیت‌المال پای آن هزینه شد، آبی رها نشده است.

 

 

پیش‌ازاین گفتیم طرح 46 هزار هکتاری امسال پیشکش باشد، آب را رها کنید؛ که صفحه اینستاگرامی دکتر سرگزی (نماینده مردم سیستان در مجلس) واکنش نشان داد که چرا پیشکش؟

 

البته که دلیلش الآن مشخص‌شده، پیشکش به خاطر اینکه کشت کشاورزان دیر می‌شود که اگر دیر بشود یا محصولی رشد نمی‌کند یا اگر رشد هم بکند به آفت و زنگ زرد مبتلا خواهد شد. زنگ زردی که محصول را کاملاً نابود می‌کند و کشاورز بیچاره می‌ماند و آن‌همه بی‌پولی و فقر و مشکلات معیشتی.

 

گفتیم طرح 46 هزار هکتاری فعلاً پیشکش چراکه مشاهدات میدانی خبرنگار ما از اکثر روستاهای سیستان نشان از اشکالات اساسی و غیرقابل‌تصور می‌دهد. حوضچه‌هایی که در زمین اشتباهی، در شیب غلط و بدترین نقطه ممکن تعبیه و نصب‌شده‌اند.

 

چه کسانی ماجرای دشت کربلا را در دشت سیستان تکرار کردند

مردم ولایت مدار سیستان که همیشه مطیع امر رهبری بودند و رهبر بزرگوارشان هم همواره دغدغه آن‌ها را داشته است، عاملان اصلی این اتفاق فاجعه‌بار را فراموش نخواهند کرد؛ بسیاری از مسئولین سابق و فعلی که به شرایط کنونی دامن زدند تا ماجرای دشت کربلا برای دشت سیستان تکرار شود:

 

  • وزیر و مسئولان سابق و فعلی وزارت جهاد کشاورزی
  • وزیر و مسئولان سابق وزارت نیرو
  • نماینده‌های مردم سیستان در دوره گذشته و فعلی مجلس شورای اسلامی
  • رؤسای اسبق و رئیس جدید جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان
  • مدیران گذشته و فعلی جهاد نصر
  • مدیران گذشته پروژه طرح 46 هزار هکتاری


حالا کشاورز بیچاره سیستانی می‌ماند و زندگی پر از رنج و نداری و فقر پیش رویش...
 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha