خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6449
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۸:۵۵
مدیر جهاد کشاورزی ؛

برداشت برنج در ایرانشهر آغاز شد

برداشت برنج در ایرانشهر آغاز شد
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: کار برداشت محصول برنج از سطح ١۵٠ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان آغاز شد.

مجید فیاضی روز شنبه در گفت‌وگو با اس.بی پرس، اظهارداشت: بارندگی‌های اواخر سال گذشته و امسال سبب شده کشاورزان ایرانشهری با استفاده از آب مازاد رودخانه دامن و قنوات کشت برنج را به طور ۱۰۰ درصد افزایش دهند.

 

وی بیان کرد: برداشت برنج در فصل پاییز در حاشیه رودخانه دامن شهرستان ایرانشهر در میان نخلهای سربه فلک کشیده چشم انداز زیبایی به نمایش گذاشته است.

 

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر با بیان اینکه در هر هکتار از اراضی منطقه سه تن برنج برداشت می‌شود پیش بینی کرد از این سطح افزون‌بر ۵٠٠ تن محصول برداشت و به بازار مصرف عرضه شود.

 

وی اظهارداشت: با آغاز برداشت برنج در ایرانشهر اشتغال نیز رونق گرفته بطوریکه بیش از ٣٠٠ نفر در سطح این شهرستان مشغول برداشت برنج هستند.

 

فیاضی ارقام برنج کشت شده را عنبر بو، صدری، ندا و نعمت عنوان کرد و افزود: برنج تولیدی ایرانشهر علاوه بر مصرف داخل شهرستان به دیگر نقاط استان نیز عرضه می‌شود.

 

به گزارش اس.بی پرس، شهرستان ایرانشهر با داشتن آب و هوای مناسب یکی از مناطق حاصلخیز سیستان و بلوچستان است بطوریکه در چهار فصل سال می‌توان از اراضی این شهرستان محصولات فصلی و غیرفصل برداشت کرد.

 

ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

در گفتگو با اس.بی پرس، عنوان شد:

حادثه رانندگی در زاهدان ۱۱ مجروح برجای گذاشت

به گزارش اس.بی پرس؛

صدای ماندگار دوبله درگذشت