خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6451
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۹:۱۴
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان؛

خانه‌های مشق و اتاق مهارت در مناطق حاشیه زاهدان راه‌اندازی می‌شود

خانه‌های مشق و اتاق مهارت در مناطق حاشیه زاهدان راه‌اندازی می‌شود
 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان‌وبلوچستان گفت: طرح خانه مشق و اتاق مهارت ویژه دانش آموزان دبستانی خانوارهای پرجمعیت در سه منطقه شیرآباد، همت آباد و پیر بخش زاهدان که با کمبود فضای مسکونی رو به رو هستند اجرا می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، زهرا ابراهیمی در بازدید از کارگاه‌های مهارت آموزی و اشتغالزایی حاشیه شهر زاهدان بر لزوم توسعه مهارت آموزی و طرح راهبری نگین زنی برای بانوان حاشیه شهر تاکید کرد و اظهارداشت: برای تامین مالی و گسترش این طرح که اشتغالزایی را برای خانواده‌های حاشیه شهر فراهم می‌کند از ظرفیت‌های متنوع استفاده خواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه این طرح‌ها باید اهدافی چند جانبه را دنبال کند خاطرنشان کرد: دختران و فرزندان مادرانی که در این کارگاه‌ها مشغول به فعالیت هستند باید از فرصت آموزشی بهره‌مند شوند و جذب بازماندگان از تحصیل این مناطق بسیار مهم بوده که خوشبختانه از این منظر اقدامات خوبی انجام شده است.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بزودی زمینه معرفی بانوان سرپرست خانوار این مناطق برای بهره‌مندی از تسهیلات خرد فراهم خواهدشد.

 

وی بیان کرد: دوره‌های آموزشی کسب و کار نوین، مهارت آموزی و اشتغالزایی ویژه دفاتر تسهیلگری سیستان و بلوچستان نیز به صورت مجازی با همکاری مسوول امور استان‌های بنیاد ملی تعاون و توسعه کارآفرینی زنان ایران برگزار خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha