خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6458
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۲۰
معاون اداره کل میراث فرهنگی، سیستان و بلوچستان:

سیستان و بلوچستان پایتخت گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند می‌شود

 سیستان و بلوچستان پایتخت گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند می‌شود
مجتبی میرحسینی گفت: در توافقی که با اتحادیه آیورا، کشورهای حاشیه اقیانوس هند، در حال انجام بود مقرر شد سیستان و بلوچستان پایتخت گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند و جزو 10 مقصد اول گردشگری ایران شود.

به گزارش اس.بی پرس، مجتبی میرحسینی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان  بیان کرد: سال 96 سیستان و بلوچستان را به عنوان مقصد گردشگری اعلام کردیم که سال بذرپاشی بود و قرار بود محصول را سال 1400 برداشت کنیم.

 

این مقام مسئول بیان کرد: متاسفانه از نیمه دوم سال گذشته که سیل چابهار، شهادت سردار سلیمانی و اتفاقات پس از آن، کرونا و ... رخ داد برنامه هدفمند استان برای سال 1400 به تاخیر افتاده است.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با حرکت سال 96 و معرفی سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری تلاش شد با توانمندسازی، آموزش و ... برنامه هدفمند خود را برای سال 1400 به سرانجام برسانیم که متایفانه به تاخیر افتاد.

 

میرحسینی اظهار کرد: به قول شهید سلیمانی در تهدیدها فرصت هایی است که در شرایط عادی وجود ندارد، بر این اساس تلاش کردیم در همین دوران کرونا پروازهایی برای افزایش سفر به استان داشته باشیم.

 

وی عنوان کرد: برای نقاط روستایی برنامه ریزی شده است تا بعد از کرونا سفرها مجدد شکل بگیرد و بر این اساس سیستان و بلوچستان نه تنها از قافله سفرها جا نمی ماند بلکه در این موضوع پیشتاز خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha