خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6459
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۲۶
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان؛

ظرفیت ترانزیت غلات از بندر چابهار به کشورهای CIS افزایش می یابد

ظرفیت ترانزیت غلات از بندر چابهار به کشورهای CIS افزایش می یابد
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با آغاز عملیات اجرایی پروژه سیلوی غلات ۱۰۰ هزار تنی بندر شهید بهشتی چابهار ظرفیت ترانزیت غلات از بندر چابهار به کشورهای CIS افزایش می یابد.

به گزارش اس.بی پرس، بهروز آقایی اظهار کرد:  پروژه سیلوی غلات بندر شهید بهشتی چابهار در زمینی به مساحت ۳,۵ هکتار و به منظور نگهداری ۱۰۰ هزار تن غلات با ایجاد فرصت اشتغال مستقیم برای ۲۰۰ نفر و اشتغال زایی غیرمستقیم برای ۴۰۰ نفر در این بندر استراتژیک احداث می شود.

 

وی میزان اعتبار برآورد شده برای احداث این پروژه را ۲۰ میلیون دلار اعلام و اذعان کرد: تسریع در تخلیه و بارگیری کالا،  افزایش ظرفیت ترانزیتی غلات به کشورهای حوزه CIS، ظرفیت پذیرش، نگهداری و انبارش کالاهای فله و اساسی و ظرفیت پهلودهی و پذیرش کشتی ها در راستای تخصیص و انتقال بخشی از کالای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر چابهار، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی و  جلوگیری از ترافیک کامیونی در بندر چابهار از اهداف اجرای این پروژه است.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به واردات بخشی از کالای اساسی مورد نیاز کشورو ترانزیت گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار و افزایش صادرات و واردات غلات در این بندر استراتژیک، احداث چنین پروژه هایی الزامی است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha