خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6482
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۴:۵۸
به گزارش اس.بی پرس؛

۳۷ نفر در تصادفات جنوب سیستان و بلوچستان مجروح شدند

۳۷ نفر در تصادفات جنوب سیستان و بلوچستان مجروح شدند
 فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حوادث رانندگی هفته گذشته در جنوب این استان ۱۰ کشته و ۳۷ مجروح برجا گذاشت.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ مصطفی کول اظهارداشت: این میزان فوتی و مجروح نتیجه ۲۶ فقره تصادف در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.


وی سرعت زیاد، تجاوز به چپ و سبقت را از دلایل عمده بروز حوادث رانندگی این مدت در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان ذکر کرد.


فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه علت ۶۰ درصد تصادفات این مدت سرعت زیاد رانندگان بوده است، گفت: خودداری از عجله در سفر و داشتن استراحت کافی برای حدود ۱۵ دقیقه پس از هر ۲ ساعت رانندگی برای جلوگیری از خستگی و خواب آلودگی برای راننده وسیله نقلیه ضروری است تا بازگشت مسافران به شهر و دیار خود ایمن و سلامت انجام شود.

 

وی تصریح کرد: افراد توجه داشته باشند رعایت فاصله طولی و رانندگی با سرعت مطمئنه می‌تواند از بروز بسیاری سوانح و تلفات جاده‌ای در این ایام جلوگیری کند.

 

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راه‌های ارتباطی دارای ۲ قرارگاه پلیس راه و ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستان‌های شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستان‌های جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.

 

از منظر کارشناسان وجود راه‌های دو طرفه، قوس و پیچ‌های فراوان در کنار سرعت زیاد، قاچاق سوخت، انسان و کالا و رعایت نکردن قانون از مهمترین دلایل افزایش تصادفات در محورهای ارتباطی سیستان و بلوچستان است.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی