خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6484
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۵:۰۹
مدیرکل بیمه سلامت؛

50 درصد سرطان‌ها با تشخیص به موقع قابل درمان هستند

50 درصد سرطان‌ها با تشخیص به موقع قابل درمان هستند
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: حدود 40 تا 50 درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری بوده و 50 درصد سرطان‌ها با تشخیص به موقع قابل درمان هستند.

به گزارش اس.بی پرس، رضا عباسی اظهار کرد: در حال حاضر حدود 35 درصد جمعیت کشور فعالیت بدنی مناسب دارند و حدود 60 درصد از بزرگسالان با افزایش وزن و چاقی مواجه هستند.

 

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان افزود: حدود 85 درصد از افراد به اندازه کافی در برنامه روزانه میوه و سبزیجات مصرف نمی کنند که همه این عوامل بر بروز بیماری های سرطان میتواند نقش داشته باشد.

 

این مسؤول ادامه داد: عوامل محیطی مانند آلودگی هوا، تولید ذرات معلق و مصرف سوخت در کشور هم از متوسط جهانی بالاتر است که این هم می تواند در افزایش بیماری سرطان‌ها نقش داشته باشد.

 

وی بیان کرد: سرطان معده در مردان و سرطان پستان در زنان در کشور از بروز بالایی برخوردار است، از دیگر سرطان هایی که در دو جنس بروز بالایی دارد می توان به سرطان دستگاه گوارش، سرطان روده بزرگ و سرطان دستگاه اداری از جمله پروستات و مثانه را اشاره کرد، همچنین سرطان پوست و تیروئید نیز بروز بالایی دارد.

 

وی گفت: حدود 40 تا 50 درصد سرطان ها قابل پیشگیری هستند و 50 درصد سرطان ها با تشخیص به موقع قابل درمان هستند.

 

عباسی بیان کرد: گفته می شود هزینه مستقیم و غیرمستقیم سرطان ها در جهان حدود 1160 میلیارد دلار است که با پیشگیری و تشخصی به هنگام می توان انتظار داشت که مبلغ بسزایی از این هزینه ها را کاهش دهیم.

 

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان افزود: اداره کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان با جمعیت بیمه شده یک میلیون و 883 هزار و 817 نفر بیمه شده در پنج صندوق کارکنان دولت، سایر اقشار، بیمه سلامت همگانی، روستاییان و عشایر و ایرانیان را تحت پوشش دارد و با حدود 800 موسسه در سیستان و بلوچستان طرف قرارداد است.

 

وی بیان کرد: تمامی صندوق های بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران به جز صندوق بیمه ایرانیان که تاریخ اعتبار دفترچه آنان در سامانه بازه زمانی ابتدای مهرماه به اتمام رسیده تا پایان فروردین ۱۴۰۰ معتبر شده است.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد