خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6489
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۶:۰۵
مجتبی میرحسینی مطرح کرد:

گردشگری مجازی به توسعه گردشگری حقیقی سیستان و بلوچستان کمک می‌کند

گردشگری مجازی به توسعه گردشگری حقیقی سیستان و بلوچستان کمک می‌کند
معاون گردشگری سیستان و بلوچستان می‌گوید: برگزاری نمایشگاه مجازی گردشگری سیستان و بلوچستان درواقع امکان بازدید از آثار و جاذبه‌های شاخص استان را فراهم کرده و مردم با مراجعه به سایت www.sbtourism.ir می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

به گزارش اس.بی پرس، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: با توجه به شرایط حساس موجود و شیوع گسترده بیماری کرونا، گردشگری مجازی تجربه‌ای نو در سایه کرونا است.

 

وی گفت: جلوگیری از سفرهای تفریحی و غیرضروری با راه‌اندازی پویشی با عنوان سفر در خانه و راه‌اندازی تارنمایی باهدف معرفی پیشینه تاریخی آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری در مدت‌زمانی که باید در خانه بمانند و همچنین معرفی بیشتر جاذبه‌های گردشگری استان صورت گرفته است.

 

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: برگزاری نمایشگاه مجازی گردشگری سیستان و بلوچستان درواقع امکان بازدید از آثار و جاذبه‌های شاخص استان را فراهم کرده و مردم با مراجعه به سایت www.sbtourism.ir می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

 

وی گفت: درواقع در شرایط جدید، فرصت معرفی استان بیش از گذشته را فراهم‌شده و با تولید محتوای موردنیاز امیدواریم به توسعه گردشگری حقیقی در آینده نزدیک منجر شود.

 

میرحسینی بیان کرد: تورهای واقعیت مجازی نه‌تنها در ترغیب افراد به دیدن یک مکان مؤثر هستند، بلکه در کمک به برنامه‌ریزی برای انجام کارها و چگونگی انجام آن‌ها در مکان موردنظر نیز موفق عمل می‌کنند.

 

وی گفت: اضافه کردن تور مجازی به برنامه سفر، می‌تواند کمک بزرگی به ما در برنامه‌ریزی کند.

 

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: واقعیت مجازی یک ابزار تکنولوژیک عالیِ « امتحان کردن قبل از خرید» است که به شما اجازه تست کردن یک مکان یا فعالیت قبل از رفتن یا انجام را می‌دهد.

 

وی با اشاره به اینکه گردشگری مجازی فرصت تجربه سریع سفرهایی را می‌دهد که رفتن به آن هفته‌ها و ماه‌ها طول می‌کشد افزود: موفق‌ترین تجربه سفر، تجربه‌ای است که به لذت ختم شده و این لذت را برای دوستان و خانواده نیز بازگو کنید.

 

میرحسینی خاطرنشان کرد: تورهای واقعیت مجازی به بازدیدکننده حس بهتر از آن چیزی را می‌دهند که قادر به تجربه آن در یک مکان معین است.

 

وی گفت: صرفه‌جویی در هزینه و وقت و سادگی استفاده، از ویژگی‌های مثبت گردشگری مجازی است.

 

 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha