خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6497
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۰:۰۵
مدیر کل راهداری استان مطرح کرد؛

رسیدگی به تخلف 117 راننده و 42 شرکت بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای سیستان و بلوچستان

رسیدگی به تخلف 117 راننده و 42 شرکت بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای سیستان و بلوچستان
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: تخلفات 117 راننده و 42 شرکت حمل و نقل عمومی بار و مسافر این استان در هفت ماهه سال جاری در کمیسیون‌های ماده ۱۱ و ۱۲ مورد رسیدگی قرار گرفته است.

ایوب کرد امروز در گفت و گو با اس.بی پرس،  اظهار کرد: در این مدت 11جلسه مربوط به کمیسیون ماده ۱۱ به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات رانندگان و تعداد 11 جلسه مربوط به کمیسیون ماده ۱۲ به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات شرکت ها و موسسات حمل و نقل عمومی جاده ای در استان برگزار شده است.

 

وی عمده تخلفات رانندگان سیستان و بلوچستان را در این مدت کسر تجهیزات ایمنی و عدم رعایت بخشنامه های صادره از سوی سازمان ذکر کرد و افزود: با توجه به اختیارات تفویض شده به کمیسیون استانی، برای رانندگانی که تخلف آنها احراز شده آراء متفاوتی از تذکر کتبی با درج در سوابق کارت هوشمند تا لغو کارت هوشمند به مدت  یک ماه، در نظر گرفته شده است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان صدور اسناد حمل برای ناوگان فاقد تجهیزات ایمنی کامل و یا دارای اضافه بار، عدم رعایت بخشنامه ها و دستورالعمل های مربوطه را از عمده‌ترین تخلفات شرکت ها و موسسات حمل و نقل کالا و مسافر جاده‌ای استان در این مدت عنوان کرد و ادامه داد: برای متخلفان این حوزه احکامی نظیر تذکر و جریمه صادر شده است.

 

کرد با تاکید بر اهمیت ارتقای سطح خدمات قابل ارائه به کاربران بخش حمل و نقل جاده‌ای و رضایت آنها افزود: این اداره کل بر فعالیت‌های بخش حمل و نقل جاده‌ای برون شهری نظارت مستمر دارد که در این راستا سامانه پیامکی 3000141 و 141 راه ارتباطی با مخاطبان این بخش ایجاد شد تا بتوانیم نظرها، پیشنهادها و شکایت‌های افراد را دریافت و به آنها رسیدگی کنیم.

 

وی تعداد رانندگان فعال در بخش حمل و نقل عمومی بار و مسافر سیستان و بلوچستان را 11 هزار و 122 نفر عنوان کرد و افزود: به لحاظ نظم کاری و رعایت مقررات درصد نسبی تخلفات در استان پایین است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی