خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6506
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۱:۱۳
نماینده بنیاد برکت بین کرد:

ایجاد ۵۶ صندوق خرد در ۵۶ روستای شهرستان دلگان

 ایجاد ۵۶ صندوق خرد در ۵۶ روستای شهرستان دلگان
نماینده بنیاد برکت در دلگان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ۵۶ صندوق خرد در ۵۶ روستای این شهرستان ایجاد شده است، گفت: بنیاد برکت همواره در فکر حل مشکلات محرومین بوده است.

طیبه بامری در گفت و گو با اس.بی پرس،  بیان کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در زمینه های اشتغال زایی و عمرانی فعالیت می کند که هدف بنیاد برکت توانمند سازی مناطق محروم از طریق اشتغال پایدار است.

 

وی اظهار کرد: بنیاد برکت در شهرستان دلگان با همکاری فرمانداری از نیمه دوم سال ۹۷ با حضور ۵ تسهیلگر بومی شهرستان آغاز فعالیت کرد و تاکنون توانسته است ۱۲۰۰شغل برای ۱۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم با اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال ایجاد نماید که این تسهیلات از اعتبارات بانک قرض الحسنه مهر ایران پرداخت شده است و برای سال جدید ۵۶۰ طرح اشتغال زایی درنظر گرفته که تا الان ۷۶ نفر به صندوق کارآفرینی امید معرفی شده و ۱۰۰ نفر به بانک قرض الحسنه مهر ایران و همچنین ۵۶ صندوق خرد در ۵۶ روستا ایجاد شده است.

 

وی ادامه داد: برای ورود به هر روستا تسهیلگر یک جلسه کارگروه اشتغال با حضور جمعی از بزرگان معتمدین فرهنگیان و تحصیل کرده های روستا برگزار می کند، شناسنامه روستا توسط حاضرین در جلسه تکمیل می‌شود، ظرفیت ها و پتانسیل های روستا بررسی شده و در آخر افراد واجدالشرایط ثبت نام می شوند.

 

بامری گفت: تسهیلات یک جا به حساب شخص واریز نمی شود بلکه به صورت مرحله به مرحله که تسهیلگر موظف هست قدم به قدم با متقاضی تا استقرارشغل همراه باشد و اقساط بعد از ۴ ماه تنفس شروع می شود تا شغل شخص کاملا استقرار یابد.

 

بامری افزود: در بحث تضامین تا سقف ۴۰ میلیون تومان یک ضامن دریافت کرده و شخص ضامن حتما نباید کارمند رسمی باشد می تواند قراردادی خرید خدمات پیمانی ویا کاسب کاری که گردش مالی خوبی دارد و یا حتی کشاورزی که اگر کارمند نیست دارایی اش کمتر از یک کارمند نباشد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : ISNA.IR

نظرات شما

capcha