خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6517
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۶:۲۰
واکنش به یک کلیپ سیاه!

آقای مجید حسینی شما از صدف بیوتی هم مخرب‌ترید/ این غار غار کردن‌ها عین سیاه نمایی است

آقای مجید حسینی شما از صدف بیوتی هم مخرب‌ترید/ این غار غار کردن‌ها عین سیاه نمایی است
مجید حسینی بعد از مدت‌ها سکوت رسانه‌ای و شکست سنگین در انتخابات مجلس، حالا به قول خودش دوباره غار غار کردن را آغاز کرده است؛ البته این بار از جنوب استان سیستان و بلوچستان.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، مجید حسینی با انتشار ویدئویی که در ادامه می‌بینید، سراسر به فرزندان دشتیاری و مردمان عزیز این دیار توهین می‌کند تا شاید با این هوچی گری ها بتواند مثلاً محرومیت آن‌ها را نشان بدهد.

 

«این بچه‌ها آفریقایی نیستند، این‌ها سیه‌چرده‌اند. قیافه‌های سیاه مال رنج عمیق و بلندی است که زیر آفتاب‌های بلند دشتیاری حس می‌کنند. این‌ها آفریقایی نیستند اما اینجا آفریقا است. اینجا به شهر می‌گویند ایران. اطراف شهر، اطراف این دشتیاری، اسمش ایران است، اینجا دشتیاری است. بچه‌ها ایرانی هستند اما در آفریقا زندگی می‌کنند. چهره‌ها سیاه‌چرده است، آفریقایی نیستند، اما اینجا آفریقاست. درست مثل آفریقا آب ندارند. درست مثل آفریقا آموزش هم نیست. درست مثل آفریقا درمان هم نیست. درست مثل آفریقا آرزوها در حد آفریقا است. درست مثل آفریقا بچه‌ها امید دارند به حداقل‌ها...»

 

او دوازده بار در این ویدئو از کلمه آفریقا استفاده می‌کند و اصرار دارد بگوید سیاه چهره بودن این بچه‌ها به خاطر فقر است.

 

ما منکر فقر و محرومیت در منطقه دشتیاری و بسیاری از مناطق استان سیستان و بلوچستان نیستم، اما آقای عزیز که مدت‌ها با این روش در صدر اخبار رسانه‌ای قرار گرفتید، این کودکان به خاطر ساعت‌ها بازی به‌خصوص فوتبال زیر برق آفتاب تند جنوب سیاه چهره شده‌اند. حتی برخی اساساً ژنتیکی این رنگی هستند و ربطی به آفتاب و این فقری که شما می‌گویید، ندارد.

 

مجید حسینی در توضیحات این ویدئو هم که از صفحه اینستاگرامش منتشرشده، نوشته است:


«اینجا دشتیاریست، در مرکز آفریقا؛ چهره‌ها درست مثل اتیوپی سوخته است، سیه‌چرده بودن عیب نیست، سوختن از فقر عیب است.

پاها درست مثل تانزانیا پینه از خاک بسته است. شکم‌ها درست مثل کنیا گرسنه است و بچه‌ها درست مثل الجزایر شاد و خندانند! این‌ها شادند چون بی آرزو هستند؛ نمی‌دانند آرزو چیست!

اینجا دشتیاریست، مرکز آفریقا! از توابع چابهار در سیستان و بلوچستان.

حالا یک ایران داریم با دوتکه: یک‌تکه افریقا، یک‌تکه امریکا! خوش‌آمدید به افریقای ایران! آمریکایی‌ها! انتخابات امریکا را پی گیر شوید، دشتیاری جز افریقاست به کشور شما ربطی ندارد.»

 

هرچند ما از حالات و خصوصیات مردمان تانزانیا، اتیوپی و کنیا و الجزایر خبر نداریم چون مثل شما چهاردرصدی ها به کشورهای خارجی، آفریقا و آمریکا سفر نکرده‌ایم؛ اما این نوجوانان برومندی که شما بدون اجازه تصاویرشان را منتشر کرده و سراسر آن‌ها را مورد هجمه و توهین قرار داده‌اید، اصلاً به تصاویری که از گرسنگان کنیا منتشر می‌شود، شباهتی ندارند.

 

در ضمن شما که به آفریقا سفرکرده‌اید و به این دقت خصوصیات شهروندان آن‌ها را ارائه می‌دهد، بهتر است نگاهی به نقشه هم بیندازید؛ مرکز آفریقا کشورهایی همچون، گابن، آفریقای مرکزی، کنگو و چاد هستند؛ نه دشتیاری و چابهار.


شما سال‌ها به مشکلات آموزشی و نواقص عدالت آموزشی پرداختید و سال‌ها در صدر توجه رسانه‌ها قرار گرفتید تا بعدازآن به یک پست سیاسی و قدرت دیپلماتیک چنگ بیندازید. در مصاحبه‌های مختلف به‌شدت از عدم تمایل برای حضور در انتخابات سخن گفتید اما در لحظات آخر در کارزار انتخابات مجلس حوزه مشهد حضور پیدا کردید و گفتید که الآن تکلیف بر این است.

 

آقای دکتر مجید حسینی، شما که سال‌ها در بهترین، بزرگ‌ترین، زیباترین، خوش آب‌وهوا ترین و سرسبزترین باغ تهران، «باغ کتاب» ریاست می‌کردید چنین آب‌وهوایی هم نباید به مذاقتان سازگار آید. سال‌هاست گروه‌های مردمی و جهادی در مناطقی که شما به‌تازگی در آن حضور یافته‌اید زیر همان آفتاب تابان کار جهادی می‌کنند؛ البته که به‌جای دوربین و هوچی گری، سنگ و آجر و سیمان به دست گرفته‌اند و در سکوت، خشت روی خشت می‌گذارند تا از این بار محرومیت بکاهند.

 

خودتان در ویدئویی که هنگام انتخابات مجلس ضبط‌شده، می‌گویید «بعد از مدتی متوجه شدم بااین‌همه غار غار که این طبقات پایین دارند له می‌شوند، اما همچنان همان گرانی‌ها و همان سیاست‌های غلط ادامه دارد.»

 

آنجا می‌گویید: یک‌لحظه در آبان ماه (98) فهمیدم اینکه من بنشینم توی اینستاگرام سلبریتی باشم با صدف بیوتی، هیچ تفاوتی ندارم. من فقط فرقم این است که چیزی نمی‌فروشم.

 

باید بگوییم که شما هم چیزی‌های بسیاری را می‌فروشید؛ کاش حداقل مثل صدف بیوتی کرم و رژ لب می‌فروختید. شما اینجا آبرو، شرف و حرمت‌ها را به تاراج گذاشته‌اید. این راه کمک کردن به محرومان استان سیستان و بلوچستان و مردم شریف دشتیاری و چابهار نیست. حتی راه درست کمک کردن به مردمان آفریقا هم نیست! مردم با شرف دشتیاری این‌همه صبر و تحمل نکرده‌اند که یکی مثل شما از آن‌ها سوءاستفاده رسانه‌ای کند تا شاید به شهرت برسد و در انتخابات آینده صندلی را به چنگ آورد.

 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha