خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6536
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۰:۴۸
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان :

شناسایی 145 بیمار مبتلا به مالاریا در سراوان/مرگ ناشی از مالاریا نداریم

شناسایی 145 بیمار مبتلا به مالاریا در سراوان/مرگ ناشی از مالاریا نداریم
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: طی 7 ماهه امسال در شهرستان سراوان 145 بیمار مبتلا به مالاریا شناسایی شده‌ که غالبا اتباع خارجی بوده‌ و تعداد زیادی درمان شدند.

سید مهدی طباطبایی امروز در گفت و گو با اس.بی پرس، با بیان اینکه ورود و خروج غیرقانونی اتباع بیگانه از مبادی غیرقانونی یکی از  عوامل شیوع و بروز بیماری های واگیر به ویژه مالاریا است اظهار کرد: سراوان نقطه عطف مبارزه با مالاریا در استان سیستان و بلوچستان است و با توجه به مرزهای متعدد تمرکز خودمان را به کنترل مالاریا در این منطقه اختصاص داده ایم.

 

وی ادامه داد: طی 7 ماه گذشته 173 بیمار مبتلا به مالاریا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شناسایی شده اند که بیش از 84 درصد آن وارده بوده است.

 

این مسؤول گفت: همکاران ما در پست های مراقبت مرزی مک سوخته، حق آباد و گراوانی در سراوان و همچنین در پست مراقبت مرزی میل 72 خدمات گسترده ای در راستای کنترل مالاریا ارائه می‌دهند و با استفاده از کیت های تشخیص سریع بیماری به محض شناسایی موارد مبتلا اقدامات سریع درمانی را برای آنان انجام می دهند و سالهاست که مرگ ناشی از مالاریا نداریم.

 

وی افزود: در شهرستان سراوان به تنهایی 145 مورد مالاریا  شناسایی شده‌اند که غالبا اتباع خارجی بوده اند و تعداد زیادی درمان و عده ای نیز تحت درمان هستند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد