خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6539
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۱:۲۰
رئیس کل دادگستری استان:

ظرفیت صلح و سازش در سیستان و بلوچستان فوق العاده خوب است

ظرفیت صلح و سازش در سیستان و بلوچستان فوق العاده خوب است
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت برای ایجاد صلح و سازش در این استان فوق العاده است و از حضور سران طوایف، بزرگان قبایل برای میانجی‌گری به خوبی استفاده می شود.

حجت‌االاسلام علی مصطفوی‌نیا امروز در گفت‌وگو با اس.بی پرس، اظهار کرد: طی سالیان اخیر شوراهای حل اختلاف نسبت به رسالت خود موفق بوده است و در واقع هرچه روابط اجتماعی نظیر عفو و گذشت را در جامعه گسترش دهیم نتایج بسیار خوبی حاصل می شود.

 

وی گفت: اگر این اتفاق نیفتد شاهد نبودی جامعه خواهیم بود در واقع ما نگاهمان این است پرونده وقتی در شوراهای حل اختلاف مختومه می شود و به سازش می رسد یک پرونده نیست بلکه خدمتی بزرگ به جامعه است و این که با تقویت روابط اجتماعی به جامعه خدمت شده و کدورت ها از بین رفته است.

 

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان تاکید کرد: اعضای شورای حل اختلاف بارها دیده اند وقتی دو برادر و همسایه با اختلافات به شورا مراجعه می کنند و اختلافات به سازش ختم می شود نتیجه انس و دوستی چقدر شیرین است.

 

وی با اشاره به اینکه در سیستان و بلوچستان اقدامات بسیار خوبی شده سال گذشته توفیقاتی به دست آمده گفت: ظرفیت استان بیش از این است به طوریکه در آبان ماه‌ آمار صلح و سازش استان نسبت به معیار و آمار کشور بسیار خوب بوده به گونه‌ای که 30 پرونده اختلاف طایفه ای به سازش شده است.

 

مصطفوی‌نیا بیان کرد: ظرفیت در استان سیستان و بلوچستان برای صلح و سازش فوق العاده است از حضور سران طوایف، بزرگان قبایل استفاده می شود.

 

وی با اشاره به راه‌اندازی اداره میانجیگری و داوری در سیستان و بلوچستان نیز گفت: برای راه‌اندازی اداره میانجیگری و داوری آیین‌نامه اجریی داریم که امیداریم بتوانیم این مهم را اجرایی و از  این ظرفیت استان حداقل استفاده را برای انجام مناسبات اجتماعی به کار ببریم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha