خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6543
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۰۴
به گزارش اس.بی پرس؛

شمار مبتلایان به کرونا در سیستان‌وبلوچستان به ۱۸ هزار و ۴۵۷ نفر رسید

شمار مبتلایان به کرونا در سیستان‌وبلوچستان به ۱۸ هزار و ۴۵۷ نفر رسید
 رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان از سیرصعودی بیماران کرونا ابراز نگرانی کرد و گفت: شمار مبتلایان به کرونا در سیستان‌وبلوچستان با سیر صعودی به ۱۸ هزار و ۴۵۷ نفر رسید.

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری روزدوشنبه اظهار داشت:  ۲۴۹ بیمار کرونایی هم اینک در بیمارستان های سیستان‌وبلوچستان بستری و تحت درمان هستند.

 

وی گفت: همچنین تا کنون ۷۷۸ نفر از هم استانی های عزیز در بیمارستانهای استان جان خود را از دست داده اند که چهار نفر آنان در ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند.

 

 رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با سیر صعودی این بیماری در استان در شبانه روز گذشته ۲۳۰ بیمار جدید به شمار بیماران استان افزوده شدند و این روند همچنان ادامه دارد.

 

هاشمی بیان کرد: از روند افزایش کرونا در استان نگرانیم و در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی هم استانی های عزیز با سیر بی رویه مراجعان مشکوک و مبتلای به کرونا مواجه خواهیم بود.

 

استان سیستان‌وبلوچستان به سبب گستردگی و پراکندگی در حوزه بهداشت و درمان به سه حوزه شمال، مرکز و جنوب تقسیم شده که دانشگاه علوم پزشکی زابل پنج شهرستان شمالی استان، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۶ شهرستان مرکزی و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ۱۲ شهرستان جنوبی استان را زیرپوشش دارند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد