خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6570
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۲:۰۲
 سرپرست مرکز بهداشت ؛

تست رایگان کرونا ‌در شهرستان سراوان انجام می‌شود

تست رایگان کرونا ‌در شهرستان سراوان انجام می‌شود
 سرپرست مرکز بهداشت شهرستان سراوان گفت: تست رایگان کرونا در سه مرکز درمانی شهرستان سراوان انجام می شود.

به گزارش اس.بی پرس، سعید مساعد اظهار داشت: انجام تست رایگان کرونا در سه مرکز خدمات جامع سلامت شماره سه شهری، سیرکان و جالق در صورت تأیید ویزیت پزشک مرکز به صورت رایگان انجام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه جواب تست ۳ تا ۴ روز کاری اعلام می‌شود گفت: علت طول کشیدن پاسخ دهی تست‌ها با توجه به کمبود شدید نیروی انسانی آزمایشگاهی، کمبود امکانات ازمایشگاه، فرسوده بودن وسایل و افزایش مراجعه کنندگان است.

 

سرپرست مرکز بهداشت سراوان در رابطه با کمبود پزشک گفت: از ۱۹ مرکز ۳ مرکز کوهک، مورتی و میدان فاقد پزشک هستند و مابقی مراکز دارای پزشک هستند.

 

وی افزود: مرکز جامع سلامت روستای ناهوک بعد از سه ماه و مرکز اسفندک بعد از شش ماه در حال حاضر دارای پزشک شده‌اند و البته پزشک مرکز جامع سلامت کشتگان هم مشخص شده است و تا ۱ هفته دیگر به این مرکز خواهد آمد.

 

مساعد تصریح کرد: در تلاش هستیم برای سه مرکز دیگر هم که فاقد پزشک هستند پزشکانی را جذب کنیم و روزانه شخصاً با تمام دوستان تلفنی در ارتباط هستم تا زودتر این کمبودها را جبران کنیم و علت اصلی نداشتن رغبت در پزشکان برای ماندن، ندادن به موقع پرداختی‌های پزشکان است که ما در تلاش هستیم این مشکل مرتفع شود که در همین راستا مبالغی از کارانه ی تیر و مرداد و مبالغی از پایش سه ماه اول سال پرداخت شد و در تلاش هستیم مابقی پول این عزیزان پرداخت شود تا پزشکان میل بیشتری برای حضور در منطقه داشته باشند و شاهد کمبود پزشک نباشیم.

 

وی در پایان خطاب به مردم شهرستان سراوان گفت: با توجه به شرایط بحرانی و کمبود امکانات و کمبود پرسنل درمانی و بهداشتی؛ از مردم عزیز تقاضا دارم بخاطر سلامتی خود و خانوادهایشان رعایت کنند؛ ماسک بزنند، فاصله‌ی فیزیکی را رعایت کنند، از تجمعات بپرهیزند، عروسی بدون مراسم بگیرند، در مراسم پرسه شرکت نکنند، دست‌هایشان را مرتب شست و شو دهند و مراکز بهداشت وظایفشان آگاه کردن مردم است که ما انجام داده‌ایم ولی نیازمند همراهی و همکاری مردم هستیم تا شمار مبتلایان و تلفات کاهش پیدا کند و ان شاالله بتوانیم با کمک هم کرونا را شکست بدهیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد