خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6578
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۸:۵۸
مدیرکل امور زندانهای استان خبرداد

لزوم افزایش همکاری با زندان‌های سیستان و بلوچستان برای ایجاد اشتغال مددجویان

لزوم افزایش همکاری با زندان‌های سیستان و بلوچستان برای ایجاد اشتغال مددجویان
مدیرکل امور زندانهای سیستان و بلوچستان گفت: اکثر افرادی که مرتکب بزه میشوند به دلیل فقر و بیکاری است و اگر کسب درآمد برخی زندانیان به وجود بیاید هیچگاه برگشت به زندان آنها را مشاهده نخواهیم کرد.

به گزارش اس.بی پرس، سلیمانی مدیرکل زندانهای سیستان و بلوچستان ظهر امروز در دیدار با علیرضا جلالزایی مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: اکثر افرادی که مرتکب بزه میشوند به دلیل فقر و بیکاری است و اگر کسب درآمد برخی زندانیان به وجود بیاید هیچگاه برگشت به زندان آنها را مشاهده نخواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه بحث آموزش مددجویان نیز مورد توجه قرار گرفته است، گفت: این استان به لحاظ داشتن صنعت و کارخانه بسیار ضعیف است و باید با ایجاد اشتغال از جوانان حمایت شود.

 

مدیرکل زندانهای سیستان و بلوچستان افزود: شرایط فروش محصولات صنایع دستی مددجویان باید فراهم شود و اداره کل امور زندانهای استان میتواند با استفاده از ظرفیت مددجویان حتی به کمک حوزه گردشگری نیز بیاید.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهار کرد: در حال راه اندازی بازارچه فروش محصولات صنایع هستیم و با راه اندازی این بازارچه قطعا غرفه ای را برافروز محصولات مددجویان در نظر خواهیم گرفت.

 

علیرضا جلالزایی گفت: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در ۲ حوزه، تاثیر گذاری بر مددجویان دارد که یکی حوزه صنایع دستی و دیگری گردشگری است.
 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: ثبت صنعتگران و شناسنامه دار کردن آنها در دستور کار این اداره کل قرار دارد، بنابراین میتوانیم مددجویانی را که به این صنعت مشغول هستن آموزش دهیم و به اشتغال آنها کمک کنیم.

 

وی گفت: اختصاص فضایی برای تولید و فروش محصولات صنایع دستی مددجویان در خانه خلاق صنایع دستی استان که اولین خانه خلاق صنایع دستی کشور است میتواند به عنوان الگویی در جامعه مطرح شود.  

 

جلالزایی با بیان اینکه عزم راسخی برای ادامه همکاری در این زمینه وجود دارد، گفت: گاراژ ملک زاهدان نیز در حال بازسازی است که قرار است پس از بازسازی با کاربری بازارچه صنایع دستی فعالیت کند.

 

وی خاطرنشان کرد: سکه دوزی، سوزن دوزی، سفال و خامه دوزی رشته هایی هستند که میتوانیم به مددجویان آموزش دهیم و زمینه اشتغال آنها را فراهم کنیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

در گفتگو با اس.بی پرس، عنوان شد:

حادثه رانندگی در زاهدان ۱۱ مجروح برجای گذاشت

به گزارش اس.بی پرس؛

صدای ماندگار دوبله درگذشت