خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6588
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۰:۵۵
با محوریت آسیب‌های اجتماعی

برگزاری همایش ملی راهکارهای تعالی خانواده در مذاهب اسلامی در دانشگاه سیستان‌وبلوچستان

برگزاری همایش ملی راهکارهای تعالی خانواده در مذاهب اسلامی در دانشگاه سیستان‌وبلوچستان
نخستین همایش ملی چالش‌ها و راهکارهای تعالی نهاد خانواده در مذاهب اسلامی با محوریت آسیب‌های اجتماعی اسفندماه سال جاری در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام احسان سامانی، دبیر علمی این همایش بیان کرد: همایش ملی چالش‌ها و راهکارهای تعالی نهاد خانواده در مذاهب اسلامی با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان و همچنین دانشگاه علوم اسلامی رضوی (مشهد مقدس) با ۴۰ گروه علمی و هفت کمیسیون تخصصی برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به کمیسیون‌های این همایش ملی اظهار کرد: فقه تطبیقی (ظرفیت فقه در حل معضلات فرا روی نهاد خانواده)، حقوق خصوصی (ظرفیت حقوق خصوصی در کاهش آسیب‌های ناشی از چالش‌های فرهنگی و اجتماعی نهاد خانواده و بررسی شیوه‌های حل اختلاف بومی و سنتی) و حقوق کیفری (بایسته‌های جرم انگاری و کیفرگذاری برای حل آسیب‌های اجتماعی نهاد خانواده، خشونت‌های خانوادگی مانند همسرآزاری و کودک آزاری) از جمله محورهای اصلی این همایش است.

 

دبیر علمی همایش ملی چالش‌ها و راهکارهای تعالی نهاد خانواده در مذاهب اسلامی افزود: علوم قرآنی ( آسیب‌شناسی تربیت دینی کودکان در نهاد خانواده، واکاوی جایگاه خانواده در آماده‌سازی فرزندان برای ازدواج بر اساس قرآن و روایات، راهکارهای ارتقاء سطح وفاداری و امنیت روانی در محیط خانواده)، ادیان و عرفان، علوم اجتماعی ( آسیب‌شناسی اشکال همسرگزینی، ازدواج، فرزندآوری و طلاق در دیدگاه‌های اسلامی) و روانشناسی علوم تربیتی از دیگر محورهای اصلی این همایش ملی است.

 

وی گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این همایش تا ۲۰ بهمن‌ماه فرصت دارند مقالات خود را به دبیرخانه این همایش به نشانی زاهدان، خیابان دانشگاه، دانشگاه سیستان و بلوچستان، دانشکده الهیات ارسال کنند. مقالات برتر علاوه بر نمایه شدن، در ویژه‌نامه دانشگاه علوم اسلامی رضوی نیز به چاپ خواهد رسید.

 

سامانی بیان کرد: این همایش ۱۵ و ۱۶ اسفندماه در تالار همایش‌های امام رضا(ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود. البته به دلیل شیوع ویروس کرونا، کمیسیون‌های تخصصی به‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت seminars.usb.ac.ir/fncefir و ایمیل research@theo.usb.ir و شماره تماس ۰۵۴۳۱۱۳۶۷۱۰ با دبیرخانه همایش در ارتباط باشند.

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

درصفحه توییتر مقام معظم رهبری؛

انتقام قطعی است

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد