خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6592
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۵۷
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ؛

بیمه نقش مهمی در توسعه مشاغل خانگی دارد

بیمه نقش مهمی در توسعه مشاغل خانگی دارد
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر سیستان وبلوچستان با اشاره به فعالیت های جهاد دانشگاهی در طرح های اشتغال زائی، توانمندسازی و تسهیلگری، گفت: با توجه به اینکه تمرکز طرح ملی توسعه مشاغل خانگی بر توانمندسازی متقاضیان است، بیمه اجتماعی نقش مهمی در ایجاد امنیت شغلی، رفاه نسبی و رشد اقتصاد دارد.

به گزارش اس.بی پرس، شاقوزائی در نشست هم اندیشی جهاددانشگاهی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر استان که در جهاد دانشگاهی استان برگزار گردید افزود: مشارکت و همکاری جهاد دانشگاهی در گسترش پوشش بیمه اجتماعی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. 

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان ضمن اعلام آمادگی صندوق بیمه اجتماعی برای بیمه نمودن افراد متقاضی مشاغل خانگی و سایر اقشار هدف که ساکن در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت هستند و نیز فعالان بخش صنایع دستی و کشاورزی ساکن در شهرهای بزرگ بیان کرد: متقاضیان می‌توانند با در دست داشتن مدارک به نزدیکترین کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی به محل سکونت خود مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و از خدمات و مزایای آن شامل بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

 

در ادامه رئیس جهاد دانشگاهی استان با اشاره به حمایت دولتی در پرداخت ۷۰ درصد حق بیمه و ظرفیت خوب بیمه اجتماعی در توانمندسازی و بهبود وضعیت زندگی جامعه هدف، بیان داشت: همکاری، مشارکت و هم‌اندیشی بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی با جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی علمی و دارای سوابق و تجارب موفق به موفقیت بیشتر طرح‌ها و پروژه‌ها کمک می‌کند.

 

دکتر تاجری با اعلام آمادگی برای همکاری با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان در جهت استفاده از ظرفیت‌های موجود برای معرفی، اطلاع رسانی و گسترش پوشش بیمه اجتماعی، گفت: بیمه اجتماعی فرصت خوبی را برای متقاضیان مشاغل خانگی و سایر اقشار هدف جهت امنیت شغلی ایجاد می نماید.

 

مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان نیز ضمن معرفی طرح ، اهداف و مزایای آن بیان داشتند یکی از محور های مهم فعالیت ما ایجاد اشتغال پایدار است که نمی توان در طی این مسیر نقش بیمه مناسب را نادیده گرفت.

 

نوری افزود: امید است با همکاری یکدیگر و استفاده از شبکه های مشترک دو مجموعه در گستره استان ، بتوان با پررنگ تر نمودن نقشه بیمه در حوزه اشتغال گام های موثری برداشت.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : ISNA.IR

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی