خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6593
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۳:۰۶
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان:

دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان در اختیار مشمولان قرار می‌گیرد

دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان در اختیار مشمولان قرار می‌گیرد
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان در دوره شیوع ویروس کرونا بدون الزام به ارزیابی وسع در اختیار مشمولان این استان قرار می‌گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر رضا عباسی مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: متقاضیان پوشش بیمه رایگان اعم از صدور اولیه یا تمدید در صورتی که در شهر‌ها سکونت داشته باشند بدون درخواست ارزیابی وسع از پوشش بیمه پایه سلامت رایگان با اعتبار ۶ ماهه بهره‌مند می‌شوند.

 

اوگفت: روستاییان در شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر نیز می‌توانند تا پایان سالجاری بدون ارزیابی وسع پوشش بیمه روستایی رایگان با اعتبار ۶ ماهه را دریافت و یا پوشش فعلی خود را در صورت اتمام اعتبار تمدید کنند.

 

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان افزود: خانواده‌های متقاضی پوشش بیمه ایرانیان به منظور استفاده از خدمات بخش خصوصی می‌توانند براساس خود اظهاری و پرداخت حق بیمه کامل و یا با درخواست ارزیابی وسع براساس نتیجه آن (پرداخت ۵۰ یا ۱۰۰ درصد حق بیمه) با رعایت ضوابط مربوط به دوره انتظار دفترچه بیمه ایرانیان دریافت کنند این افراد پس از اعلام نتیجه ارزیابی وسع اعتراض به نتیجه اعلامی را ندارند.

 

او بیان کرد: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متقاضیان پوشش بیمه می‌توانند با مراجعه به پنل isc درخواست خود را در سامانه ثبت و پس از انتخاب به دفاترپیشخوان دولت طرف قرارداد مراجعه و دفترچه بیمه خانواده خود را دریافت کنند.

 

 ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۶۱۴ نفر از جمعیت حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفری سیستان و بلوچستان زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند.

 

این تعداد بیمه شده در پنج صندوق کارکنان دولت با ۱۵۹ هزار و ۵۴۶ نفر، صندوق سایر اقشار با ۱۴ هزار و ۳۲۳ نفر، صندوق بیمه سلامت همگانی با ۳۷۹ هزار و ۲۳۳ نفر، صندوق روستاییان و عشایر که بزرگترین صندوق است با یک میلیون و ۵۴۹ هزار و ۸۷۸ نفر و صندوق ایرانیان با هفت هزار و ۶۳۴ نفر زیرپوشش هستند.

 

 

انتهای  پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha
محمد ریگی
[1399/08/21 - 19:59]
احسنت وتشکر

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد