خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6605
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۳۶
مدیرکل امور بانوان استانداری سیستان‌وبلوچستان:

توانمندسازی و تاب‌آوری بانوان بعد از زندان لازم است

 توانمندسازی و تاب‌آوری بانوان بعد از زندان لازم است
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان‌وبلوچستان گفت: توجه به توانمندسازی و تاب‌آوری بانوان بعد از زندان و گسترش چتر حمایتی برای خانواده‌های زندانیان به ویژه کودکان لازم است.

به گزارش اس.بی پرس، زهرا ابراهیمی روز چهارشنبه در نشست با مدیر عامل و اعضای انجمن حمایت از حقوق زندانیان سیستان‌وبلوچستان اظهارداشت: مسایل و مشکلات زندانیان بویژه زنان در پسا زندان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد زیرا چگونگی رویارویی جامعه با آنان نیز ممکن است به آسیب بیشتر منجر شود.

 

وی تاکید کرد: برنامه‌های عملیاتی برای توانمندسازی زنان بمنظور رویارویی با بحران پسازندان باید اجرا و خلاءهای جامعه برطرف شود تا شمار زندانیان غیرعمد کاهش یابد.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان‌وبلوچستان خاطرنشان کرد: قشر زندانی باید در روزهایی که در زندان بسر می‌برند از خدمات متناسب «مهارت آموزی» بهره‌مند شده تا زمینه‌ی خودکفایی و اشتغالزایی برای آنان فراهم شود.

 

وی ادامه داد: مسایل مربوط به امکانات اولیه و بهره‌مندی زنان از حقوق اولیه با حساسیت دنبال شود که خوشبختانه اداره کل امور زندان‌های سیستان‌وبلوچستان ازاین حیث بویژه برای بند نسوان وضعیت مطلوبی را فراهم کرده است.

 

 در ادامه این نشست بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های مشترک دفتر امور بانوان و انجمن حمایت از حقوق زندانیان تاکید شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

در گفتگو با اس.بی پرس، عنوان شد:

حادثه رانندگی در زاهدان ۱۱ مجروح برجای گذاشت

به گزارش اس.بی پرس؛

صدای ماندگار دوبله درگذشت