خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6612
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۱۷
ضرورت انعکاس مزایا و محسنات این خدمت نظام

۴۶ هزار هکتاری نه کاملاً بدون نقص است، نه در این حد از سیاه نمایی که برخی بازتاب می‌دهند

 ۴۶ هزار هکتاری نه کاملاً بدون نقص است، نه در این حد از سیاه نمایی که برخی بازتاب می‌دهند
می‌توان به مردم شریف دارالولایه این اطمینان را بخشید که طرح ۴۶ هزار هکتاری نه کاملاً بدون نقص و تمام‌شده است، نه در این حد از سیاه نمایی که برخی صرفاً در جهت رسیدن به منافع شخصی خود آن را بازتاب می‌دهند طرح از بین رفته و نابود است، چه خوب است هر دو کفه موضوع در کنار هم دیده شود.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، یحیی خواجه از فعالان رسانه‌ای و مطالبه گران اجتماعی سیستان در واکنش به بازدید روز گذشته اهل‌قلم و اصحاب رسانه از طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان چند نکته جهت تنویر افکار عمومی را متذکر شده است:


متأسفانه کوتاهی و ضعف مجری طرح در اطلاع‌رسانی و انعکاس این خدمت خاص نظام که عنایت ویژه مقام معظم رهبری (حفظه الله) به منطقه استراتژیک سیستان و مردم ولایتمدار این خطه را به همراه داشت، سبب شد سهم خواهان و زیاده خواهان که در پوشش مطالبه گر، حامی مظلومان و کشاورزان ضعیف پس از آنکه نتوانستند به مطامع خود دست پیدا کنند، شروع به سیاه نمایی و ابتر و بی‌حاصل خواندن این دستاورد نظام کنند.


البته در طرحی که مطالعه ان هم‌زمان با اجرا انجام‌شده است، قطعاً مشکلات و کاستی‌هایی وجود دارد که باید رفع شود و در این رابطه قائم‌مقام مجری طرح و دیگر متولیان امر درگذشته نیز بر رفع آنان تأکید داشته و دارند.


مع‌الوصف نباید فقط به معضلات و معایب طرح نگریست و دیدگاه شخصی، صنفی و گروهی را به دیگران القا و تعمیم بخشید، نظرات و دیدگاه افراد و اصناف و طیف‌های گوناگون قابل‌احترام است، اما این موضوع به‌منزله تأیید و پذیرش آن نیست.


ضرورت دارد مزایا و محسنات این خدمت نظام همان‌گونه که معایب آن دیده می‌شود و منعکس می‌گردد، مشاهده و به منصه ظهور گذاشته شود.


بازدید روز گذشته اتفاق مثبتی بود که در تغییر نگاه منفی نسبت به این طرح و پروژه ناامید ساختن مردم و تبیین و انعکاس واقعیت‌های خوب و بد آن قطعاً در آینده اثرگذاری خود را نشان خواهد داد.


در پایان می‌توان به مردم شریف دارالولایه این اطمینان را بخشید که طرح ۴۶ هزار هکتاری نه کاملاً بدون نقص و تمام‌شده است، نه در این حد از سیاه نمایی که برخی صرفاً در جهت رسیدن به منافع شخصی خود آن را بازتاب می‌دهند طرح از بین رفته و نابود است، چه خوب است هر دو کفه موضوع در کنار هم دیده شود که حتماً کفه سلامتی و رشد کشاورزی منطقه نسبت به مشکلات طرح سنگین‌تر خواهد بود.


یقیناً طرحی که ۱۴ هزار حوضچه و بیش از پنج هزار کیلومتر لوله‌گذاری داشته، دو سه‌درصدی با نقص و خطا همراه خواهد بود و به‌صرف این جزء کل طرح را مورد سؤال و تخریب قرارداد.
 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha