خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6625
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۴:۵۴
گزارش طنز؛

کشف چاه نفت در سیستان/ کشاورزان به‌جای گندم و جو، بنزین و گازوئیل تولید کنند

کشف چاه نفت در سیستان/ کشاورزان به‌جای گندم و جو، بنزین و گازوئیل تولید کنند
درحالی‌که کشاورزان سیستانی هفته‌هاست منتظر آب برای کشت و کار هستند، ساعاتی پیش در یکی از این مزارع فواره‌های نفتی با ارتفاع چند متر به آسمان پرتاب شدند، گویا چاه نفتی در این منطقه بوده و مسئولین از آن اطلاعی نداشتند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، تصاویر ویدئویی از این اتفاق عجیب در حال دست‌به‌دست شدن بین کاربران مجازی است.

 

فواره‌های نفتی چندین متر به آسمان پرتاب می‌شوند و حجم آن آن‌قدر زیاد است که زمین‌های کشاورزی اطراف را غرق و ناپدید کرده است.

 

کشاورزان منطقه سیستان، دیگر نه‌تنها نباید نگران آب کشاورزی و وعده‌های عجیب‌وغریب اشخاصی مانند نیکبخت و وزارت نیرو باشند که حالا نباید دغدغه کشت، آبیاری و آفت داشته باشند؛ قرار است همین‌جوری ثروت به سمت آن‌ها روانه شد.

 

شنیده‌ها حاکی از آن است که در دیگر زمین‌های منطقه سیستان نیز از این منابع نفتی وجود دارد و در صورت فشار بیشتر کشاورزان برای رهاسازی آب در طرح 46 هزار هکتاری، شاهد فواره‌های چندم‌تری دیگری نیز خواهیم بود.

 

کشاورزان نگران نباشند و از این به بعد به‌جای کشت گندم و جو، باید نفت و بنزین و گازوئیل استخراج کنند. خدا را شکر بازار همسایه هم در قبضه سوخت بران مرزی منطقه درمی‌آید و کافی است بعد از استخراج، آن‌ها را به افغانستان و پاکستان صادر کنند؛ البته مشکل دیوار مرزی است که از فردای تولید نفت، خود مسئولین با بیل و کلنگ به جانش می‌افتند و آن را خراب می‌کنند.

 

با این شرایط بسیاری از مدیران و کارمندان جهاد کشاورزی نگران آینده شغلی خود هستند، چراکه دیگر در سیستان کسی به کشاورزی نخواهد پرداخت؛ البته جای نگرانی نیست، آن‌ها می‌توانند به استان‌های هم‌جوار منتقل شوند و همین چاه‌های نفت را آنجا رقم بزنند.

 


انتهای پیام/#
 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha