خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6632
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۵۵
رئیس شوراهای حل اختلاف استان خبرداد:

آزادی 3 نفر از مجازات حتمی قصاص در نیکشهر

آزادی 3 نفر از مجازات حتمی قصاص در نیکشهر
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش اعضای شوای حل اختلاف نیکشهر و استفاده از ظرفیت خوب اعضای شورای حل اختلاف شهرستان فنوج، 3 نفر از مجازات حتمی قصاص رهایی یافتند.

حمید رضا بندانی امروز گفت و گو با اس.بی پرس، اظهار کرد: در اولین پرونده سازش یافته توسط اعضای شورای حل اختلاف فنوج در شهرستان نیکشهر،  خانمی در سال ۱۳۹۱ توسط یک نفر به قتل رسیده بود که پس از طی مراحل قانونی تحقیقات و صدور رای به قصاص نفس و تایید دیوان عالی کشور با تلاش اعضای شورای حل اختلاف و وساطتت بزرگان و ریش سفیدان، اولیای دم از مجازات قصاص گذشت و صورت جلسه سازش امضا کردند.

 

رئیس شوراهای حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان ادامه داد:  دومین پرونده مربوط به قتل دو نفر بود که با تلاش اعضای شورای حل اختلاف و برگزاری جلسات متعدد در این زمینه در نهایت اولیای دم رضایت بی قید و شرط خود را اعلام کرده و متهم با قید وثیقه آزاد  شد.

 

وی گفت: در سومین پرونده سازش یافته نیز یک نفر به قتل رسیده بود که این پرونده پس از طی مراحل قانونی منجر به صدور رای می شود و برای اخذ رضایت به شورای حل اختلاف ارجاع که در نهایت اولیای دم از مجازات حتمی قصاص گذشت کردند.

 

وی ضمن قدردانی از تلاش اعضای شورای حل اختلاف نیکشهر و فنوج در این زمینه گفت: تداوم این گونه اختلافات می تواند منجر به انتقام جویی‌های شخصی متعدد شود و بار نا امنی فراوانی برای جامعه به دنبال داشته باشد که با یاری خداوند و تلاش اعضای شورای حل اختلاف این اختلافات دیرینه به سازش ختم شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha