خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6636
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۰:۱۷
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار؛

تاکسی‌های هوایی ازظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان است

تاکسی‌های هوایی ازظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طرح تاکسی‌های هوایی به دلیل وسعت زیاد و بعد مسافت میان شهرستان‌های این استان یکی ازظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه است.

به گزارش اس.بی پرس، ماندانا زنگنه در دیدار با مشاور اقتصادی قرارگاه قدس با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری سیستان و بلوچستان دربخش‌های مختلف از جمله صنایع دریامحور، پتروشیمی، شیلات و بازرگانی اظهارداشت: با توجه به وسعت استان و وجود فرودگاه‌های متعدد، ایرتاکسی در مسیر‌های مختلف پرواز بدون استفاده از برنامه پروازی به خودی خود موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه خواهد شد و تردد درسطح منطقه را تسهیل می‌کند.

 

او افزود: تاکسی هوایی یک هواپیمای سبک یا حتی فوق سبک است و می‌تواند با حداقل ظرفیت ممکن که چیزی در حدود ظرفیت یک تاکسی یا اتوبوس معمولی است در مسیر‌های کوتاه جابجا شود.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: براساس گفته دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته کشور طرح تاکسی‌های هوایی در ایران مجوز گرفته و بهمن سالجاری اولین پرواز خودرا از فرودگاه مهرآباد انجام می‌دهد این در حالیست که این استان می‌تواند مقصدی مناسب برای این‌گونه پرواز‌ها باشد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha