خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6639
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۰:۴۳
در پی گزارش اس.بی پرس، صورت گرفت:

ورود سازمان بازرسی به موضوع کمبود سیلندر گاز در سیستان و بلوچستان

ورود سازمان بازرسی به موضوع کمبود سیلندر گاز در سیستان و بلوچستان
کمبود سیلندر گاز در سیستان و بلوچستان موضوع در دستور کار سازمان بازرسی کل کشور قرار گرفت.

در پی انتشار گزارش‌های اس.بی پرس، در خصوص کمبود سیلندر گاز در استان سیستان و بلوچستان «صف‌های طولانی که عمر مردم سیستان و بلوچستان را کوتاه می‌کند» موضوع در دستور کار سازمان بازرسی کل کشور قرار گرفت و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.

 

از همین رو سازمان بازرسی کل کشور با ارسال نامه‌ای به خبرگزاری اس.بی پرس، اعلام کرد: پیرو گزارشی مبنی بر مشکلات مردم سیستان و بلوچستان در دسترسی به گاز، موضوع در دستور کار سازمان بازرسی کل استان قرار و مورد بررسی قرار گرفت و در این راستا پیشنهاداتی برای رفع این مشکل مطرح شد که تجدید نظر در سهمیه گاز مایع استان از آن جمله است.

 

بنابر این گزارش، استفاده از ظرفیت شرکت‌های صادر کننده گاز جهت تأمین گاز مورد نیاز و تسریع در روند توزیع گاز و افزایش ظرفیت‌های ذخیره سازی گاز از دیگر پیشنهادات مطرح شده در نامه سازمان بازرسی کل کشور است.

 

همچنین در این نامه تاکید شده تا نظارت‌هایی بر روند LPG سوز کردن خودروها انجام شود و با دکه‌های فروش سیلندر گاز برخورد شود و از فروش بی قاعده سیلندرهای گاز جلوگیری به عمل آید.

 

گفتنی است، طبق ماده ۱۰ قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای پیشنهادات هیأت بازرسی هستند و عدم اجرای آنها غیر قانونی است و مشمولان مربوطه از انجام پیشنهادات و احراز آن در دادگاه صالح مشمول مجازات حبس از سه ماه و یک روز تا شش ماه انفصال موقت از خدمات دولتی و خدمات عمومی از سه ماه تا یکسال خواهد بود.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha