خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6641
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۰:۵۷
معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان :

خطر ابتلاء و مرگ میر ناشی از کرونا در افراد دیابتی بیشتر است

خطر ابتلاء و مرگ میر ناشی از کرونا در افراد دیابتی بیشتر است
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در افراد دیابتی خطر ابتلاء و مرگ میر ناشی از کرونا بیشتر است و به این افراد توصیه می شود برای حفظ سلامتی، قند خون خود را کنترل و توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سید مهدی طباطبایی افزود: بیماری دیابت یک بیماری مزمن که متاسفانه خاموش حرکت می کند و بعد از گذشت چند سال با عوارض خودش را نشان می دهد.

 

وی کاهش بینایی را یکی از عواض بیماری دیابت عنوان کرد و گفت: تقربیا ۲ و نیم درصد افراد دیابتی در دنیا با عواض چشمی روبرو خواهند شد.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: افزایش قابل توجه بیماری های قلبی عروقی و سکته های مغزی یکی دیگر از عوارض بیماری دیابت است و حدود ۳ درصد خطر بیماری های قلبی در این افراد افزایش می یابد.

 

به گفته دکتر طباطبایی، یک علت عمده در افراد دیابتی، نارسایی کلیه است و متاسفانه بعد از حوادث، علت عمده بیماری دیابت قطع عضو در دنیا است.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: افراد دیابتی در دوران همه گیری کرونا حتما توصیه های بهداشتی را رعایت کنند و مدیریت بیماری خودشان را جدی بگیرند که در صورت عدم کنترل قند خون می تواند باعث اختلال سیستم ایمنی بدنشان گردد و خطر ابتلاء به کرونا افزایش یابد.

 

وی با اشاره به این موضوع که افراد دیابتی در دوران کرونا بیشتر در معرض خطر ابتلاء به این بیماری هستند افزود: در شرایط کرونا برای افراد دیابتی رعایت رژیم غذایی، فعالیت فیزیکی، کنترل قند خون، اجتناب از مصرف دخانیات و مراجعه منظم به پزشک جهت کنترل دیابت بسیار حائز اهمیت است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : ISNA.IR

نظرات شما

capcha