خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6643
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۱۲
مدیر جهاد کشاورزی ؛

برداشت برنج در ایرانشهر از مرز ٣٠٠ تن گذشت

برداشت برنج در ایرانشهر از مرز ٣٠٠ تن گذشت
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از آغاز فصل برداشت برنج تاکنون در این شهرستان کشاورزان برنج‌کار بیش‌از ۳۰۰ تن محصول برداشت کرده‌اند.

مجید فیاضی روز شنبه در گفت‌وگو با اس.بی پرس،  اظهارداشت: بارندگی‌های اواخر سال گذشته و امسال سبب شده کشاورزان ایرانشهری با استفاده از آب مازاد رودخانه دامن و قنوات کشت برنج را به طور ۱۰۰ درصد افزایش دهند.

 

وی افزود: کار برداشت برنج در شهرستان ایرانشهر از اوایل دیماه شروع شده و تا نیمه آذر ادامه دارد. 

 

مدیرجهادکشاورزی ایرانشهر گفت: برداشت برنج در فصل پاییز در حاشیه رودخانه دامن این شهرستان در میان نخل‌های سربه فلک کشیده چشم انداز زیبایی به نمایش گذاشته است.

 

وی با بیان اینکه در هر هکتار از اراضی منطقه سه تن برنج برداشت می‌شود پیش بینی کرد که از این سطح افزون‌بر ۵٠٠ تن محصول برداشت و به بازار مصرف عرضه شود.

 

فیاضی اظهارداشت: با آغاز برداشت برنج در ایرانشهر اشتغال نیز رونق گرفته بطوریکه بیش‌از ٣٠٠ نفر در سطح این شهرستان مشغول برداشت برنج هستند.

 

وی ارقام برنج کشت شده را عنبر بو، صدری، ندا و نعمت عنوان کرد و افزود: برنج تولیدی ایرانشهر علاوه‌بر مصرف داخل شهرستان به دیگر نقاط استان نیز عرضه می‌شود.

 

به گزارش اس.بی پرس،  شهرستان ایرانشهر با داشتن آب و هوای مناسب یکی از مناطق حاصلخیز سیستان و بلوچستان است بطوریکه در چهار فصل سال می‌توان از اراضی این شهرستان محصولات فصلی و غیرفصل برداشت کرد.

 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha