خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6647
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۳۷
به گزارش اس.بی پرس؛

مطالبه گری خارج از قانون، بازی در زمین دشمن است

مطالبه گری خارج از قانون، بازی در زمین دشمن است
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان‌وبلوچستان گفت: مطالبه‌گری باید بر اساس قاعده و قانون و سازنده باشد و اگر خارج از آن صورت بگیرد بازی در زمین دشمن خواهد بود.

به گزارش اس.بی پرس، محسن اکبری صبح امروز در دیدار با معاون استاندار سیستان وبلوچستان اظهار داشت: انقلاب‌اسلامی یک موهبت الهی است که همه مردم جامعه با احیا و اجرای امر به‌معروف و نهی از منکر می‌توانند آن را حفظ و پایه‌هایش را مستحکم‌تر کنند.

 

وی افزود: مدیرانی که به برکت همین انقلاب امروز در جایگاه‌های مختلف حضور دارند باید بدانند که خدمت به مردم نوعی معروف است و انجام امور غیر آن از مصادیق منکر محسوب می‌شود و اگر مدیران در هر جایگاه و رتبه به این باور برسند که خدمت به مردم توفیقی ارزشمند می‌باشد که به آنها داده شده است هرگز به بیراهه نمی‌روند.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تاکید کرد: مسئولان باید به وظیفه خدمت‌گذاری خود عمل کنند و البته مردم نیز حق دارند تا آنها را به چالش کشیده و از راه مطالبه‌گری صحیح خواسته‌های برحق خودشان را پیگیری کنند.

 

وی ادامه داد: البته این موضوع نباید فراموش شود که مطالبه‌گری نیز باید بر اساس قاعده و قانون خود و منصفانه و به دور از نگاه‌های سیاسی و غرض‌ورزی توام با ارائه راهکار صورت گیرد که اگر خارج از آن باشد بازی در زمین دشمن و تهیه خوراک فکری و رسانه‌ای بیگانگان خواهد بود.

 

وی بیان داشت: یکی از مواردی که همواره مورد نقد و مطالبه جدی مردم است بکارگیری مدیران ضعیف است که بعضاً مشاهده می‌کنیم همین افراد به دلایل مختلف توسط دستگاه‌های امنیتی بازداشت و روانه زندان می‌شوند.

 

اکبری تاکید کرد: دستگیری و حذف یک مدیر هرگز جای خوشحالی ندارد چرا که نظام برای رشد و پیشرفت هر مدیر سالها تلاش کرده و وقت و هزینه خرج کرده که به انحراف رفتن وی ضربه سختی به اعتماد عمومی مردم زده و مدیران خدوم و صادق را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ادامه داد: سیستان‌وبلوچستان امروز در حوزه‌های آبرسانی، زیرساخت جاده‌ای، حمل و نقل، فضای آموزشی و... دچار عقب‌ماندگی است که البته حجم بسیاری از آن مربوط به دوران پیش از انقلاب است که کاستن از این کمبودها باید همواره مدنظر دولت‌ها باشد.

 

 

*امر به معروف‌ونهی‌ازمنکر باعث اصلاح رفتار می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سیستان وبلوچستان نیز در این جلسه گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از بهترین مصادیق و اهرم‌ها برای اصلاح رفتار و افزایش اثربخشی مدیران و کارکنان در دستگاه‌های اجرایی است که باید احیا و با نهایت دقت به مرحله اجرا در بیاید.

 

ثریا سیدزاده افزود: برای احیای این دو فریضه مهم نیاز است که سلسله جلسات و دوره‌های آموزشی مستمر و بدون وقفه در سطوح مختلف ویژه مدیران و کارکنان برگزار شود و روش های صحیح و اهداف و آثار و برکات امر به معروف و نهی از منکر به افراد بازگو شود.

 

وی ادامه داد: ما همواره از مطالبه‌گری در چارچوب حمایت کرده و پاسخگویی به مردم را جزو وظایف خود می‌دانیم و معتقدیم که ستاد امر به معروف و نهی از منکر با توجه به رویکرد جدید خود می‌تواند در این راه بسیار موثر و تاثیر گذار باشد.

 

به گفته سیدزاده؛ نگاه‌های بخشی‌نگر مانع اثربخشی موثر افراد در ادارات می‌شود که بسیار نیز مهلک است و باید همه مردم و مسئولان خود را در سایه پرچم مقدس‌ایران اسلامی دانسته و یکصدا و همگام برای حفظ ارزش‌های نظام و انقلاب‌اسلامی و خدمت به مردم تلاش کنند.

 

معاون استاندار تاکید کرد: در استان ما برنامه‌های فرهنگی متعددی برگزار می‌شود اما لازم است تا این امور به صورت کانونی و تجمیعی و استفاده از ظرفیت‌ها و خرد جمعی برگزار شود تا به نتیجه دلخواه برسیم.

 

وی با اشاره به اینکه نقد سازنده از یک مدیر منجر به اصلاح رفتار و افزایش رضایت‌مندی جامعه می‌شود تاکید کرد: تمام امکانات این معاونت برای برگزاری دوره‌های آموزشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آماده و مهیاست و از برگزاری آن نیز استقبال می‌کنیم.

 

 

انتهای پیام/

انقلاب اسلامی

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha