خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6648
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۵۷
فرمانده پلیس‌راه جنوب استان:

تصادفات جنوب سیستان و بلوچستان جان هفت نفر را گرفت

تصادفات جنوب سیستان و بلوچستان جان هفت نفر را گرفت
فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حوادث رانندگی هفته گذشته در جنوب این استان هفت کشته و ۱۶ مجروح برجا گذاشت.

سرهنگ مصطفی کول زاده روز شنبه در گفت‌وگو با اس.بی پرس، اظهارداشت: این میزان فوتی و مجروح نتیجه ۱۲ فقره تصادف در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.

 

وی توجه نکردن به جلو، سرعت زیاد، انحراف و تجاوز به چپ را از دلایل عمده بروز حوادث رانندگی این مدت در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان ذکر کرد و افزود: بیشترین تصادفات این مدت با ۷۰ درصد به سرعت زیاد اختصاص دارد.

 

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: خودداری از عجله در سفر و داشتن استراحت کافی برای حدود ۱۵ دقیقه پس از هر ۲ ساعت رانندگی برای جلوگیری از خستگی و خواب آلودگی برای راننده وسیله نقلیه ضروری است تا بازگشت مسافران به شهر و دیار خود ایمن و سلامت انجام شود.

 

وی تصریح کرد: افراد توجه داشته باشند رعایت فاصله طولی و رانندگی با سرعت مطمئنه می‌تواند از بروز بسیاری سوانح و تلفات جاده‌ای در این ایام جلوگیری کند.

 

به گزارش اس.بی پرس، سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راه‌های ارتباطی دارای ۲ قرارگاه پلیس راه و ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستان‌های شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستان‌های جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha