خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6672
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۹:۴۷
مدیر سازمان دانش‌آموزی استان؛

۲۰۰ دانش‌آموز سیستان‌وبلوچستانی حرفه خبرنگاری را فرا می‌گیرند

۲۰۰ دانش‌آموز سیستان‌وبلوچستانی حرفه خبرنگاری را فرا می‌گیرند
رییس سازمان دانش‌آموزی سیستان و بلوچستان گفت: براساس بسته تحولی جدید ابلاغی از وزارت آموزش و پرورش آموزش و پروش تربیت ۱۰ مدرس و ۲۰۰ دانش‌آموز خبرنگار از جمله اهداف این سازمان در سال تحصیلی جاری است.

محمود همت روز یکشنبه در گفت‌وگو با اس.بی پرس، اظهارداشت: یکی از وظایف اصلی سازمان دانش‌آموزی تربیت نسل رسانه‌ای کشور در خبرگزاری پاناست.

 

وی ادامه داد: براساس بسته تحولی جدید سازمان دانش‌آموزی با شعار هر «هر دانش‌آموز یک نقش اجتماعی» آموزش اصول خبرنگاری به دانش‌آموزان در اولویت کاری این سازمان قرار گرفته است. 

 

مدیر سازمان دانش‌آموزی سیستان‌وبلوچستان تصریح کرد: مقدمه آموزش خبرنگاری به دانش‌آموزان، تربیت مدرسان علاقمند به این حرفه است که بر همین اساس دوره تربیت مدرس خبرگزاری پانا با هدف آموزش ۱۰ مدرس از میان معلمان و همکاران فرهنگی در ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌های استان در زاهدان برگزار شد.

 

وی تصریح کرد: این دوره به صورت ویدئو کنفرانس از تهران و به طور سراسری در تمامی استان‌ها با حضور اساتید علوم ارتباطات و روزنامه نگاری برگزار شد.

 

همت با اشاره به اهمیت وجود حرفه خبرنگاری در شهرستان‌ها و مناطق سیستان‌وبلوچستان خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در این دوره از شهرستان‌های زاهدان، زابل، سراوان، ایرانشهر و چابهار حضور دارند و بعد از این دوره اصول خبرنگاری را به دانش‌آموزان در شهرستان‌ها آموزش خواهند داد.

 

وی خاطرنشان کرد: کشف استعدادهای خبرنگاری در میان دانش‌آموزان و تربیت افرادی مسوولیت پذیر و مطالبه‌گر برای آینده جامعه از اصلی‌ترین اهدافی است که این سازمان دنبال می‌کند.

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha