خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6677
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۴۶
در گفتگو با اس.بی پرس، عنوان شد:

طرح دیوار مرزی سیستان نیازمند بازنگری است

طرح دیوار مرزی سیستان نیازمند بازنگری است
 نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح دیوار مرزی سیستان با مشکلاتی روبرو است که نیارمند بازنگری است.

فداحسین مالکی در گفت و گو با اس.بی پرس،  اظهار داشت: این دیوار قبل از سال ۸۴ ساخته شده و در بازدیدی که سال ۸۵ از این منطقه داشتم اعتراض کردم که فلسفه این دیوار مرزی چه بوده است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه مرز یه فرصت است، افزود: اینکه بخواهیم دیوار مرزی را کاملاً برداشته و با خاک یکسان کنیم عملی نیست اما می‌توان روزنه‌های باز کنیم که تردد انجام شود و در عین حال حاکمیت ما نیز تصویب شود با این حال اینها مسائل فنی است که در وزارت کشور و نیروی انتظامی و دستگاه‌ها در دست بررسی است.

 

وی با اشاره به این مطلب که پل دوم میلک در سال ۹۱ در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب شد، تصریح کرد: متأسفانه در این سال‌ها کشور افغانستان در خصوص ساخت این پل و نقطه‌ای که باید پل ساخته شود کوتاهی کرده است اما در هفته اخیر ساخت پل مجدد در دستور کار قرار گرفته تا تردد ترانزیتی رونق گیرد چرا که پل اول جوابگو نخواهد بود.

 

مالکی با اشاره به اینکه باید حتماً نگاه دیپلماسی ما به کشورهای همسایه باشد، تصریح کرد: در طول ۸ سال گذشته کشورهای همسایه و منطقه را از دست داده‌ایم، سال‌ها گرفتار مسائلی همچون برجام و اروپا بوده‌ایم و چیزی هم عاید مان نشده از این بابت در دو سه ماه اخیر خوشبختانه این مسئله جا افتاده که به کشورهای همسایه به خصوص در صادرات و واردات و تجارت توجه کنیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha