خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6678
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۵۳
شهردار:

شهروندان ایرانشهر ۳۰۰ میلیارد ریال به شهرداری بدهکارند

شهروندان ایرانشهر ۳۰۰ میلیارد ریال به شهرداری بدهکارند
 شهردار ایرانشهر در جنوب سیستان‌وبلوچستان با بیان اینکه شهرداری افزون‌بر ۳۰۰ میلیارد ریال عوارض از شهروندان و ادارات طلبکار است گفت: کمتر از ١٠ درصد شهروندان این شهرستان عوارض پرداخت می‌کنند.

نوراحمد درخوش روز یکشنبه در گفت‌وگو با اس.بی پرس،  اظهارداشت: کمتر از ١٠ درصد از مردم ایرانشهر عوارض شهرداری را پرداخت می‌کنند که این امر سبب پایین آمدن خدمات شهرداری ایرانشهر در این شهر شده است.

 

وی بیان کرد: عوارضی که مردم باید به عنوان حق شهروندی به شهرداری پرداخت کنند شامل عوارض نوسازی، حق عمران، حق تنظیف و عوارض خودرو است که متاسفانه شهروندان در پرداخت این عوارض مشارکتی خوبی ندارند.

 

شهردار ایرانشهر گفت: پرداخت به موقع عوارض نوسازی توسط شهروندان سبب رشد و توسعه شهری می‌شود به همین دلیل این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

وی افزود: شهر همانند خانه‌ای است که در آن زندگی می‌کنیم و شهرداری را می‌توان به منزله مادری در نظر گرفت که وظیفه مدیریت خانه را بر عهده دارد. 

 

درخوش تصریح کرد: اگر شهروندان با شهرداری هماهنگ و همگام باشند قطعا شهری زیبا و پاک خواهیم داشت. 

 

وی گفت: ایرانشهر از لحاظ جایگاه در مرکزیت بلوچستان قرار دارد به طوریکه روزانه حدود ۳۰ هزار نفر از شهرستان‌های همجوار برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی و تهیه مایحتاج خود وارد این شهر می‌شوند که در پی آن حجم تجمع زباله نیز بالا می‌رود. 

 

شهردار ایرانشهر اظهارداشت: امیدواریم شهروندان با حمایت‌های بیش‌از پیش خود و با پرداخت عوارض، شهرداری را در خدمات رسانی بهتر کمک کنند.

 

به گزارش اس.بی پرس، ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است. 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha