خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6680
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۰۵
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان:

طرح کوله کتاب در مناطق محروم سراوان اجرا شد

طرح کوله کتاب در مناطق محروم سراوان اجرا شد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان‌وبلوچستان گفت: طرح کوله کتاب همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی توسط نیروهای هلال احمر در نقاط محروم و روستایی شهرستان سراوان اجرا شد.

علیرضا میربهاءالدین روز یکشنبه در گفت‌وگو با اس.بی پرس، اظهارداشت: طرح کوله کتاب از سال ۹۵ در مناطق روستایی که امکان تجهیز کتابخانه وجود نداشت آغاز شد و به همت خانه هلال بم پشت امسال در روستاهای بلبل، مودگلی، بورویی و عزت آباد بخش بم پشت اجرایی شده است.

 

وی افزود: جمعیت هلال احمر سراوان در بخش بم پشت دارای چهار کوله کتاب است که در هر کوله ۱۰۰ کتاب با موضوعات مختلف همچون خانه‌داری، آشپزی، داستانی، تاریخی و سلامت قرار دارد و پس از استفاده روستاییان از کتاب‌ها کوله به روستای همجوار منتقل و کوله جدید جایگزین می‌شود.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان‌وبلوچستان هدف از اجرای این طرح را گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در مناطق محروم و مرزی دانست و افزود: طرح کوله کتاب با همکاری انجمن حامی و جمعیت هلال احمر سراوان در دورترین روستاهای مرزی این شهرستان و بخش بم پشت شروع به فعالیت کردند.

 

وی بیان کرد: با توجه به علاقه و استقبال کودکان و اهالی روستاها کوله‌های کتاب در بخش بم پشت افزایش می‌یابند تا بتوانیم روستاهای بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.

 

میربهاءالدین اظهارداشت: با تلاش‌های خانه هلال بم پشت و استقبال کودکان، کتابخانه این خانه هلال تجهیز و بزودی افتتاح خواهد شد.

 

به گزارش اس.بی پرس، سراوان از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۳۴۳ کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز این استان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است. 

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری