خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6684
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۲۸
مجری پروژه؛

شاخص ترین پروژه شیلاتی سیستان و بلوچستان در خاش کلید خورد

شاخص ترین پروژه شیلاتی سیستان و بلوچستان در خاش کلید خورد
 با تلاش و همت بخش خصوصی یکی از شاخص ترین پروژه های شیلاتی سیستان و بلوچستان در منطقه بوتگان بخش مرکزی خاش کلید خورد.

محسن گرگیچ مجری این پروژه در گفت وگو با اس.بی پرس،  بیان کرد: برای اجرای این پروژه شیلاتی که شامل ۱۰ حوضچه یا استخر دایره ای پرورش ماهی و کانال و مخزن ذخیره آب بوده و نیز خریداری بچه ماهی قزل آلا افزون بر ۱۰ میلیارد ریال هزینه می شود که با حمایت های اداره شیلات خاش مرحله ساخت جایگاه و نصب حوضچه ها آغاز شده است.

 

وی افزود: کار خریداری افزون بر ۳۰ هزار قطعه بچه ماهی قزل آلا را انجام داده ایم که پس از پایان ساخت و نصب حوضچه ها در آذرماه رهاسازی ماهی را خواهیم داشت و در بازه زمانی شش ماهه پیش بینی برداشت ۴۵ تن ماهی را داریم.

 

گرگیچ اظهار کرد: در صورت برخورداری از حمایت های دولت می توانیم ظرفیت تولید خود را به مقدار ۱۳۰ تن ماهی قزل آلای صادراتی افزایش دهیم.

 

یوسف شهرکی رئیس شیلات خاش هم گفت: در این شهرستان ظرفیت های ارزشمندی برای پرورش ماهی های گرم و سردآبی وجود دارد و قطعا از تولیدکنندگان این بخش حمایت خواهیم کرد.

 

وی اظهارکرد: بسیار خوشحال هستیم که سرمایه گذاران بخش خصوصی به فکر ایجاد اشتغال برای جوانان بوده و به تحقق شعار جهش تولید کمک می کنند.

 

شهرکی ادامه داد: در پروژه شیلاتی منطقه بوتگان خاش ماهی های قزل آلای صادراتی با ویژگی ارزآوری پرورش داده می شوند.

 

سالیانه افزون بر ۲۰۰ تن ماهی سردآبی و گرم آبی از حدود ۵۰۰ استخر پرورش ماهی در این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : ISNA.IR

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی