خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6701
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۹:۲۷
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد؛

پیش بینی بستری ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ بیمار مثبت و مشکوک در بیمارستان های زاهدان

 پیش بینی بستری ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ بیمار مثبت و مشکوک در بیمارستان های زاهدان
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با توجه به اعلام برخی شهرستان های سیستان و بلوچستان به عنوان منطقه قرمز، یکی از سناریوها احتمالی پیش بینی بستری همزمان ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ بیمار مثبت و مشکوک فقط در بیمارستان های زاهدان است.

به  گزارش اس.بی پرس، دکتر سیدمحمدهاشمی شهری در جلسه ستاد بحران دانشگاه با بیان اینکه پیشگیری از بروز موارد جدید و ممانعت از ورود بیماران کرونا به بیمارستان ها مهمترین کاری است که باید انجام شود بیان کرد: از تمام ظرفیت حوزه بهداشت برای پیشگیری از وقوع موارد جدید بیماری استفاده خواهیم کرد و در شرایط فعلی از همه  نهادهای مرتبط و همه اقشار مردم انتظار همکاری جدی داریم.

 

وی ادامه داد: آموزش موثر و هدفمند، شناسایی هرچه سریعتر موارد مثبت، جداسازی مبتلایان از دیگر افراد جامعه و ردیابی و مراقبت از افراد مرتبط با بیماران، مهمترین اولویت های ما در حوزه پیشگیری است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: پیش بینی می شود تا در صورت ادامه روند همه گیری، مراکز غربالگری فعلی جوابگوی نیاز مردم نباشند و لازم است تا همه کارکنان حوزه بهداشت در تمام مراکز، پایگاه های بهداشتی و حتی خانه های بهداشت با تمام ظرفیت و با جدیتی بیشتر از گذشته در بسیج ملی مبارزه با کرونا مشارکت داشته باشند.

 

وی در صورت ادامه میزان فعلی ابتلا به کرونا، روزهای سختی را در بیمارستان ها و حتی آرامستان ها پیش رو داریم.

 

دکتر هاشمی شهری یکی از معیارهای شناسایی یک شهر به عنوان منطقه قرمز  بستری بیش از  ۶ تا ۷ مورد بستری به ازای هر ۱۰۰هزار نفر جمعیت است.

 

وی ادامه داد: مهمترین افتخار ما تاکنون تامین تمامی ملزومات، تجهیزات، دارو و اکسیژن مورد نیاز بیماران بوده و امیدواریم تا به لطف خدا و پیش بینی های کارشناسی لازم، همچنان در مسیر موفقیت گام برداریم.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از روسای بیمارستان ها می خواهم تا با هماهنگی حوزه درمان دانشگاه، همکارانشان را برای حداقل ۵ ماه دشوار پیش رو آماده کنند.

 

دکتر هاشمی شهری بیان کرد: شرایط فعلی به هیچ وجه زمان مناسبی برای تسویه حساب های شخصی و سیاسی نیست و از همه همکاران و سایر افراد خارج دانشگاه می خواهم تا برای حفظ جان مردم،  روحیه وحدت و همگرایی را حفظ کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : ISNA.IR

نظرات شما

capcha