خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6705
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۹:۵۳
رییس اداره دامپزشکی ؛

افزون‌بر ١١٠ هزار دام در ایرانشهر واکسینه شدند

افزون‌بر ١١٠ هزار دام در ایرانشهر واکسینه شدند
رییس اداره دامپزشکی ایرانشهر در جنوب سیستان‌وبلوچستان گفت: افزون‌بر ۱۱۰ هزار دام سبک و سنگین از ابتدای امسال تا کنون در این شهرستان علیه انواع بیماری‌های دامی به طور رایگان واکسینه شدند.

دکتر سید محمد امین حسینی روز دوشنبه در گفت‌وگو با اس.بی پرس، اظهارداشت: همچنین در این مدت افزون‌بر ٣۵ هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان ایرانشهر مورد پایش و مراقبت انواع بیماری‌ها قرار گرفتند.

 

وی افزود: دامپزشکی ایرانشهر با هدف آشنایی شهروندان و دامداران با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام ۵٠ کلاس و کارگاه‌ آموزشی را امسال برگزار کرده که در این کارگاه‌ها ۲ هزار نفر از روستاییان و دامداران این شهرستان آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

 

رییس اداره دامپزشکی ایرانشهر گفت: اجرای عملیات‌های واکسیناسیون دام و طیور، بازدید از مرغداری‌ها و دامداری‌ها برای مراقبت از بیماری‌ها، بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی شامل مرغ فروشی‌ها، قصابی‌ها، رستوران‌ها و مراکز عرضه لبنیات سنتی بخش دیگری از فعالیت‌های اداره دامپزشکی در راستای مبارزه با هرگونه بیماری است. 

 

وی با بیان اینکه بیماری تب مالت از مهمترین بیماری‌های مشترک میان انسان و دام است افزود: فردی که مبتلا به این بیماری شود چنانچه به موقع مورد درمان قرار نگیرد به طور حتم فوت خواهد کرد. 

 

حسینی با بیان اینکه واکسیناسیون دام به طور رایگان انجام می‌شود از دامداران خواست تا همکاری لازم را با گروه‌های اعزامی دامپزشکی به منظور واکسیناسیون دام داشته باشند.

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha