خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6714
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۱:۰۹
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان:

مجمع خیران میراث فرهنگی در سیستان‌وبلوچستان راه‌اندازی شد

مجمع خیران میراث فرهنگی در سیستان‌وبلوچستان راه‌اندازی شد
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان‌وبلوچستان گفت: مجمع خیران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای نخستین بار در این استان راه‌اندازی شد.

علیرضا جلالزایی روز دوشنبه در گفت‌وگو با اس.بی پرس،  اظهارداشت: این اقدام برای نخستین در کشور از استان سیستان و بلوچستان آغاز شده است.

 

وی افزود: با رایزنی‌ها و اقدامات انجام شده مجمعی با عنوان مجمع خیران میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مانند مجمع‌های خیران مدرسه‌ساز و پزشکی ایجاد شد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: چشم انداز راه‌اندازی مجمع خیران میراث فرهنگی روشن است زیرا زیرساخت‌ها و تاسیسات گردشگری، صنایع‌دستی و دیگر موارد مربوط به میراث فرهنگی که با کمک و مشارکت همه جانبه مردم توسعه می‌یابد را رونق دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: مبالغی که در این مجمع جمع‌آوری می‌شود برای بهبود و آبادانی گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

جلالزایی بیان کرد: برای این کار قرار شد حسابی با اساسنامه کامل تعریف و عده‌ای از اعضا و افرادی در این مجمع حاضر باشند که حق امضا و برداشت دارند و پول به این حساب واریز شود.

 

وی افزود: هنگامی که اساسنامه تکمیل و حق برداشت و امضاها مشخص شد بر اساس اولویت، تقدم و تمکن در حوزه سیستان و بلوچستان این مجمع خیران کار خود را ادامه خواهد داد. 
 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha