خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6722
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۲۳
رییس اداره شیلات؛

افزون‌بر ٨٠ استخر پرورش ماهی در ایرانشهر فعال است

افزون‌بر ٨٠ استخر پرورش ماهی در ایرانشهر فعال است
رییس اداره شیلات ایرانشهر گفت: افزون‌بر ۸۰ استخر پرورش ماهی در این شهرستان فعال است که سالانه بیش‌از ٢٢٠ تن ماهی از این استخر‌ها برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، عزیر آبسالان رییس اداره شیلات ایرانشهر اظهارداشت: افزون‌بر ۸۰ باب استخر دومنظوره پرورش ماهی در ایرانشهر و بمپور فعال است که انواع ماهیان گرمابی از جمله کپور، آمور، فیتوفاگ و بیگ هد در طول سال پرورش داده می‌شود.

 

او بیان کرد: امسال بیش‌از ۵٠ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در استخر‌های پرورش ماهی ایرانشهر و بمپور از سوی شیلات رهاسازی شده است.

 

رییس اداره شیلات ایرانشهر گفت: ماهی‌های تولید شده در این شهرستان علاوه بر مصرف داخلی به سایر نقاط سیستان و بلوچستان نیز ارسال می‌شود.

 

او اظهارداشت: تمامی استخر‌های پرورش ماهی در کنار مزارع کشاورزی با هدف استفاده بهینه از آب ساخته شده به طوریکه از آب آن‌ها علاوه‌بر پرورش ماهی برای آبیاری زمین‌های کشاورزی نیز استفاده می‌شود.

 

آبسالان ادامه داد: بیش‌از ١۵٠ نفر در استخر‌های پرورش ماهی در ایرانشهر و بمپور اشتغال دارند.

 

او افزود: ماهی‌های رها شده در استخر‌های پرورش ماهی به صورت رایگان از طریق اداره کل شیلات سیستان‌وبلوچستان در اختیار پرورش دهندگان قرار می‌گیرد.

 

رییس اداره شیلات ایرانشهر دوره پرورش ماهی را هشت تا ١٠ماه ذکر و گفت: با برنامه‌ریزی صحیح و ساخت استخر‌های دیگر در کنار مزارع می‌توان تولید ماهی را در این شهرستان به طور چشمگیری افزایش داد.

 

او با بیان اینکه سالانه بیش‌از ٢٢٠ تن ماهی از استخر‌های پرورش ماهی ایرانشهر و بمپور برداشت می‌شود اظهارداشت: تجهیز استخر‌های پرورش ماهی به سیستم هواده مهمترین راهکار برای افزایش تولید در واحد سطح، کاهش مخاطرات در طول دوره پرورش و به تبع آن افزایش درآمد قابل ملاحظه پرورش‌دهندگان است.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی