خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6723
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۲۹
مدیر سازمان بسیج کارگران وکارخانجات سپاه سلمان؛

بسیج سرمایه ملی و معنوی نظام است

بسیج سرمایه ملی و معنوی نظام است
مدیر سازمان بسیج کارگران وکارخانجات سپاه سلمان گفت: بسیج به‌عنوان سرمایه ملی و معنوی نظام اسلامی باعث اقتدارآن شده است

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ پاسدار محمد قورزایی اظهار کرد: بسیج شجره طیبه ای است که حضرت امام (ره)با دوراندیشی همراه با آینده نگری هوشمندانه برای حفاظت از ارزش‌های انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در ابتدای پیروزی انقلاب فرمان تشکیل آن را داد که در قداست آن نیز فرمودند ای کاش من هم یک بسیجی بودم.  

 

وی افزود:  افق‌های جدیدی مدنظر امام راحل درباره ایفای نقش بسیج بود که امروز همه ما به بسیج افتخار می‌کنیم و شاهد تنومند شدن این شجره طیبه هستیم و از آثار و برکات آن نه‌تنها کشور بلکه ملت‌های گوناگون در جهان اسلام  بهره گرفته که البته ریشه در قیام کربلا دارد.

 

 قورزایی با اشاره به نقش پررنگ بسیج در پیروزی‌های دوران دفاع مقدس بیان کرد: وفاق مردمی در دوران جنگ تحمیلی به ایده‌های استراتژیک و نظامی در دانشگاه‌های جنگ و دفاع تبدیل و الگوی بسیج ما منبع الهام بخشی برای نیروهای حزب‌الله لبنان و نمونه سازمان‌دهی نیروهای بسیج مردمی در سوریه است که اگر نبود نظام سیاسی سوریه قطعا سرنگون می‌شد.

 

 وی بابیان اینکه ارزش نمادین و الگوساز بسیج به‌عنوان سرمایه ملی و معنوی ما و به‌نام نظام اسلامی و باعث اقتدار آن شده است گفت: مردم کشورهای مختلف با الهام از الگوی بسیج در قبال استبداد داخلی و متجاوزان و استکبار خارجی ایستادگی می‌کنند.

 

 مدیر سازمان بسیج کارگران وکارخانجات سپاه سلمان با تأکید به اینکه بسیج اختصاص به یک رده سنی و قشر خاصی ندارد بیان کرد: اهداف و آرمان‌های بسیج ایجاب می‌کند که این نهاد همه اقشار گوناگون مردم از کارگر تا کارفرما ، طلبه ، دانش آموز ومعلم و دانشجو را در همه رده‌های سنی همانند دوران دفاع مقدس که از نوجوان 13 ساله تا پیرمرد در مرز 100 ساله به‌عنوان یک بسیجی حاضر بودند فعال کند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری