خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6731
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۴:۱۹
فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان مطرح کرد؛

تشریح علت فوت کودکان براثر بیماری کرونا

تشریح علت فوت کودکان براثر بیماری کرونا
فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان گفت: بیشتر کودکان درگیر کرونا دچار درگیری‌های قلبی می‌شوند و یا این بیماری باعث می‌شود که عوارضی به صورت درگیری خونی پیدا کنند.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا ناطقیان گفت: بیشتر کودکان درگیر کرونا دچار درگیری‌های قلبی می‌شوند و یا این بیماری باعث می‌شود که عوارضی به صورت درگیری خونی پیدا کنند و در بدن واکنش‌های التهابی بسیار شدید پیدا شود و به سمت شوک بروند.

 

او با تاکید بر اینکه دو عامل مهم درگیری‌های قلبی و درگیری خونی بیشترین علت فوت کودکان مبتلا به کووید ۱۹ است، گفت: کمتر کودکی با ابتلا به کووید ۱۹ دچار عوارض تنفسی شده و جان خود را از دست داده است.

 

فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان با اشاره به علت فوت نوزادان مبتلا به کرونا افزود: در نوزادان هم شاهد درگیری‌های قلبی و خونی هستیم و دلیل اینکه بیشتر این نوزادان را از دست می‌دهیم دو عامل شوک و نارسایی قلبی است؛ تنگی نفس کمتر باعث فوت نوزادان می‌شود.

 

ناطقیان در پاسخ به این سئوال که آیا با بهبودی کودک و نوزاد آیا عوارضی از بیماری کووید ۱۹ در بدن وی باقی می‌ماند یا خیر، افزود: معمولا بعد از بهبودی عوارضی در بدن کودک و نوزاد باقی نمی‌ماند؛ این کودکان دچار مشکلات عصبی نخواهند شد و در این مدت ما چنین عوارضی مشاهده نکرده ایم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha