خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6741
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۲۳
 فرماندار دلگان؛

گران‌فروشان در دلگان نقره داغ می‌شوند

گران‌فروشان در دلگان نقره داغ می‌شوند
 فرماندار دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: عملیات پایش و برخورد با گرانفروشان در این شهرستان تشدید و با متخلفان براساس قانون بشدت برخورد می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، مجتبی شجاعی روزدوشنبه در دیدار با جمعی از طلاب و اساتید حوزه علمیه شهرستان دلگان اهمیت توجه به رفع مشکلات مردم را مورد تاکید قرارداد و اظهار داشت: دستگاههای نظارتی بازار اعم از ادارات صمت، تعزیرات حکومتی و بهداشت و درمان با کنار گذاشتن تعارف، تعامل و مدارا بر اساس وظیفه ذاتی خود با گرانفروشان و به تعبیری عده معدودی زالوصفتان بازار که در شرایط سخت اقتصادی رحم و مروتی به همشهریان خود ندارد را نقره داغ کنند.

 

 فرماندار دلگان گفت: باتوجه به گلایه و مطالبات مردم و تاکید روحانیون و اساتید حوزه علمیه دلگان به منظور برخورد با گران‌فروشی و کم‌فروشی برخی از کسبه به زودی عملیات پایش و برخورد با گرانفروشان در دلگان آغاز می شود.

 

شجاعی با اخطار به کسبه گران فروش تصریح کرد: دستگاههای متولی، بخشداران و مسوولان مربوطه با پایش مرتب بازار، احصا کمبودها و تجزیه وتحلیل بازار از هر نوع کم‌فروشی ،گرانفروشی و بی نظمی در کار جلوگیری کرده و در صورت لزوم و ضرورت شدیدترین جریمه‌ها تا مرز ابطال مجوز را اعمال کنند.

وی ادامه داد: همه دستگاه ها  موظف به  شناسایی و برخورد با گران فروشان هستند و اگر لازم باشد مدیران ادارات و پرسنل دستگاهها  به عنوان ناظر بازار و بازرسان افتخاری با حکم فرماندار در کنار اداره صمت، بازرسی از صنوف را انجام خواهند داد.

 

فرماندار دلگان اظهار داشت: بالابردن قیمت ها آنهم بصورت نجومی کار درستی نیست و این اقدام نابجا باعث بی ثباتی درجامعه خصوصا برای خریداران خواهد شد و لذا تصمیم گرفتیم با حضور طلاب و همچنین اداره  تعزیزات عملیات برخورد با گران فروشان را در دلگان آغاز کنیم.

 

وی همچنین به مشکل کمبود نان در شهرستان دلگان اشاره کرد و گفت: کمبود آرد در دو روز گذشته در شهرستان  به علت مشکل حمل از کارخانه بوده است که طی هماهنگی های بعمل آمده با دستگاههای استانی قول داده شد این‌مشکل که البته استانی نیز است با حمل آرد از در ۲ روز آینده به شهرستان مرتفع شود .

 

در این دیدار طلاب و روحانیون شهرستان دلگان ضمن اعلام امادگی کامل برای همکاری در برخورد با گران فروشان و همچنین فعالیتهای فرهنگی و اقتصادی نهایت تلاش خود را در این زمینه بکار گیرند.

 

اساتید و طلاب حوزه علمیه اعلام کردند: با توجه به نیاز جامعه و همچنین در راستای همکاری با دستگاه های اجرایی و نظارتی پا به پای مسوولان در جهت رفع مشکلات فرهنگی و اقتصادی جامعه تلاش خواهند کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی