خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6742
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۳۶
مسئولین و نمایندگان استان بابت همه مشکلات ریزودرشت به امید تهران ننشینند

از اول نمی‌شد مدرسه‌ای را برای معتادان متجاهر زابل اختصاص دهید؟/ برای مشکلات بزرگ‌تر دست نیاز دراز کنیم

از اول نمی‌شد مدرسه‌ای را برای معتادان متجاهر زابل اختصاص دهید؟/ برای مشکلات بزرگ‌تر دست نیاز دراز کنیم
بسیاری از مشکلات و کمبودهای سیستان و بلوچستان راه‌حل‌های داخلی و کوچکی دارد که نیاز نیست مسئولین و نماینده‌های مجلس استان برای حل کردن آنها تنها به امید تهران باشند و هیچ اقدامی نکنند؛ مثلاً برای حل مشکل معتادان متجاهر و کارتن‌خواب‌های زابل نمی‌شد از اول مدرسه‌ای، ورزشگاهی یا یک گرمخانه در اختیارشان گذاشت و این‌همه سیاه نمایی نکرد؟

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران چند روز پیش، از تخصیص ساختمان فنی و حرفه‌ای جهت ترک و مهارت‌آموزی معتادان حاشیه‌نشین شهر زابل خبر داد و اظهار کرد که این موضوع برحسب دستور وزیر راه و شهرسازی انجام می‌شود.

 

مهدی عبوری دراین‌باره گفته است:  وزیر راه و شهرسازی، به‌رغم اینکه مسئولیت مستقیمی متوجه ایشان نبوده، دستور دادند تا نسبت به جمع‌آوری این پاتوق‌ها اقدام شود و به همین منظور طی توافقی که با استانداری سیستان و بلوچستان انجام شد و با هماهنگی معاونت عمرانی استانداری، مقرر شد که برحسب ماده ۱۶ که مربوط به مواد مخدر است، در مراحل ساخت و بازآفرینی این مناطق تسریع شود.

 

سؤال اینجاست که از ابتدا نماینده‌های سیستان در مجلس شورای اسلامی، استاندار، فرماندار و شهردار زابل، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دیگر ارگان‌های مرتبط، نمی‌توانستند با همفکری و همیاری یکدیگر یک مدرسه، ورزشگاه یا یک گرمخانه در اختیار این افراد بیمار قرار دهند تا دوران نقاهت و ترک اعتیاد خود را بگذرانند؟ نمی‌شد مانع از انتشار این‌همه تصاویر زشت از منطقه نشد؟ نمی‌شد برای حل مشکلات بزرگ‌تر و مهم‌تری ازجمله اشتغال، مرز، حق آبه، بادهای 120 روزه و گاز دست نیاز به سمت مدیران تهرانی دراز می‌کردند؟

 

 

 

مطالبه گری و سواد رسانه‌ای نیاز امروز مردم سیستان و بلوچستان

انتشار گزارش «نمایش هر باره بیغوله‌های سیستان به مهمانان سیاسی/ معضل کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر را باید یک‌شبه حل می‌کردید» که به تبعات انتشار تصاویری از بیغوله‌های شهر زابل و وضعیت اسفبار معتادانش می‌پرداخت، با واکنش‌های بسیاری از سوی مخاطبان همراه شد.

 

کاربری با نام اسماعیل دهمرده دراین‌باره نوشت: اگر ذره تامل و تفکر داشته باشید متوجه خواهید شد که مهمانان سیاسی برای تفریح و گردش به سیستان آورده نمی‌شوند بلکه برای بازدید از وضعیت شهر و پروژه‌ها و تأمین اعتبار آورده می‌شوند دوست عزیز.

 

 

کاربری با نام سید مسعود حسینی نوشت: برادر باید مسئولین رو برد همین‌جاها. قرار نیست فقط بیان کباب بخورن و برن چهارراه رسولی و فقط شاخص‌های مثبت رو گذارش کنیم. تجربه‌ی دکتر دهمرده تو این مساعل خیلی خیلی بیشتر از ما و شمایی هستش که با تحلیل فقط تک بعدی خودمون عملکرد اونها رو انتقاد میکنیم. بنظرم پستت و جملاتت زیاد جالب نیست. اتفاقا روش اش همینه.

 

 

کاربری با نام malih_1930 نوشت: خب ادمین چیزی هست ک واقعیته چرا باید اینارو پوشوند و مردم اینقد تو بدبختی باشن واقعا هم اوضاع گل و بلبل نیست تازه مسئولین بقول شما همش اینارو میبینن اوضاع مردم اینه اگه قرار باشه همش چیزای خوب و دورغی ببینن ک دیگه هیچی.

 

 

شاید برخی از مخاطبین به اشتباه تصور کردند منظور ما شخص دکتر دهمرده، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی است، اما درگذشته‌های دور و نزدیک، دیگر نماینده‌ها و مسئولین منطقه اقدام به نمایش این بیغوله‌های به میهمانان سیاسی استان بودند.

 

انتقاد اس.بی پرس از این بابت بود که همراه با مخابره این خبر، تصاویری نیز از این وضعیت نابهنجار منتشر می‌شود و شدیداً بر نگاه مخاطبان خارج از استان تأثیر می‌گذارد. اینکه رسانه‌ها و خبرنگاران استانی باید سواد رسانه‌ای بیشتری داشته باشند تا هر خبری و تصویری از استان در رسانه های سراسری منعکس نشود، بسیار به آینده اقتصادی سیستان و بلوچستان کمک خواهد کرد.

 

البته تعدادی از مخاطبان هم منظور مطلب ما را هم متوجه شدند و این‌گونه کامنت گذاشتند:

 

کاربری با نام سهیل خیرخواه دراین‌باره نوشت: نگاه امنیتی خیریه‌ای و... نتیجش اینه که اگر الان یه پرسشنامه بزارید و استان‌های مقصد مسافران را پرس و جو کنید قطعا این استان تو انتخاب هاشون نخواهد بود! در عین حال که مناطق جذاب زیادی هم داره.

 

 

کاربری با نام غزل در پاسخ به این کامنت «روش جذب اعتبارات چیزی جز این نیست»، نوشت: اگر دنبال اعتبارات هستند یه تیکه زمین رو خربزه می‌کارند کل کشور رو داد میزنند مردم زابل درآمد شون خوبه و ... بجای اینها برند یه فکری به بادهای زابل که مردم رو بیخانمان کرده برسند.

 

 

داشتن رفاه، آموزش و یک زندگی معمولی حق تمام مردم سیستان و بلوچستان است و بسیار از این مشکلات باید زودتر از اینها رفع می شد. مطالبه گری مردم استان نیازی است که امروز بیش از هر وقت دیگری احساس می‌شود. مردم باید به حقوق خود آگاه باشند و برای به دست آوردنش تلاش کنند.

 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی