خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6749
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۲۵
اس.بی پرس، گزارش می دهد؛

گلایه مددجویان بهزیستی از بانک رفاه زابل/ مستمری که واریز نمی شود

 گلایه مددجویان بهزیستی از بانک رفاه زابل/ مستمری که واریز نمی شود
 شهرستان زابل در حالی برای افتتاح حساب از مددجویان بهزیستی مبلغ ۵۰۰ هزار تومان طلب می کند که طبق قانون بانک مرکزی حداقل افتتاح حساب ۵۰ هزار تومان است.

بنابر گزارش اس.بی پرس، ظاهراً مدتی است که وقتی تعدادی از مددجویان بهزیستی زابل به منظور افتتاح حساب به شعب بانک رفاه در این شهرستان مراجعه می‌کنند مسئولین این بانک حداقل واریزی جهت افتتاح حساب را مبلغ ۵ میلیون ریال اعلام می‌کنند و برای مبالغ کمتر از این مبلغ از افتتاح حساب امتناع می‌کنند.

 

 

مبلغ افتتاح حساب در بانک رفاه قفل می‌شود

از همین رو یکی از مددجویان بهزیستی شهرستان زابل در گفت و گو با اس.بی پرس،  اظهار داشت: متأسفانه با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و تأثیر سو ویروس کرونا ما توانخواهان بیش از هر قشر دیگری نیاز به توجه مدیران داریم.

 

وی افزود: چندی پیش برای افتتاح حساب به شعبه مرکزی بانک رفاه شهرستان زابل مراجعه کردم که متأسفانه از سوی رئیس شعبه اعلام شد که حداقل مبلغ برای افتتاح حساب ۵۰۰ هزار تومان است.

 

این مددجو بهزیستی ادامه داد: نکته عجیب‌تر اینکه این مبلغ در حساب قفل هم می‌شود و این در حالی است که مبلغ واریزی ماهیانه برای بسیاری از توانخواهان و مددجویان بهزیستی بسیار کمتر از این مقدار است.

 

وی تصریح کرد: قطعاً زمانی که حسابی نباشد مستمری هم واریز نمی‌شود و با توجه به شرایط فعلی اقتصادی کشور این موضوع شرایط زندگی را برای قشر مددجو بهزیستی بسیار سخت‌تر می‌کند.

 

وی گفت: البته در برخی از شعبه‌ها با مبالغ ۱۰۰ و ۲۰۰ هزار تومان هم گاهی افتتاح حساب انجام شده که البته آن مبلغ هم قفل می‌شود و دیگر قابل برداشت نیست.

 

 

موضوع عدم افتتاح حساب توسط بانک رفاه به اطلاع مسئولان شهرستان زابل رسیده است

رضا ایمانی خواه، سرپرست اداره بهزیستی شهرستان زابل هم در گفت و گو با اس.بی پرس، با تائید این موضوع اظهار داشت: تعدادی از مدد جویان بهزیستی زابل با مراجعه به این اداره ضمن گلایه در این خصوص خواهان پیگیری و رفع مشکل افتتاح حساب خود بودند.

 

وی با اشاره به اینکه این حساب حتماً باید در شعب بانک رفاه افتتاح شود، افزود: این موضوع از طرف اداره بهزیستی شهرستان زابل طی نامه‌های رسمی به اطلاع فرماندار، دادستان و امام جمعه شهرستان زابل رسیده است اما مسئولان بانک رفاه همچنان در این خصوص همکاری نمی‌کنند.

 

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان زابل با اشاره به اینکه بارها با مسئولان بانک رفاه شهرستان زابل هم در این زمینه گفتگو شده است، گفت: تعداد مددجویانی که نیاز به افتتاح حساب دارند در مجموع شاید به ۱۰۰ نفر هم نرسد که متأسفانه تاکنون همکاری لازم در این خصوص انجام نشده است.

 

وی با اشاره به اینکه طبق اعلام بانک مرکزی حداقل مبلغ افتتاح حساب ۵۰ هزار تومان است، تصریح کرد: البته همین مبلغ هم برای برخی از مددجویان بهزیستی مبلغ با ارزشی است اما ما خواهشمندیم مدیران بانک رفاه حداقل به همین قانون پایبند باشند.

 

البته خبرنگار اس.بی پرس، برای پیگیری این موضوع با مجموعه روابط عمومی سرپرستی امور شعب بانک رفاه کارگران سیستان و بلوچستان هم تماس گرفت که مسئولان این بانک پاسخگویی را به زمان دیگری موکول کردند.

 

در مجموع از آنجایی که ارائه خدمات مطلوب به جامعه مددجویان بهزیستی نیازمند همکاری دوجانبه بین بانک رفاه کارگران و سازمان بهزیستی است از همین رو امیدواریم مدیران این دو ارگان هرچه سریع‌تر نسبت به حل این مشکل اقدامات کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha