خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6755
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۲۹
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان‌وبلوچستان:

۴۰۰ فقره وام اشتغال‌زایی به زنان سرپرست خانوار پرداخت می‌شود

 ۴۰۰ فقره وام اشتغال‌زایی به زنان سرپرست خانوار پرداخت می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان‌وبلوچستان گفت:‌ براساس تفاهم‌نامه مشترک میان معاونت صنایع‌دستی با بنیاد کرامت رضوی ۴۰۰ فقره وام اشتغال‌زایی از ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال به زنان سرپرست خانوار با هماهنگی معاونت صنایع‌دستی اعطا می‌شود.

علیرضا جلالزایی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با اس.بی پرس،  اظهارداشت: بانوان سرپرست خانوار فعال در حوزه‌ صنایع‌دستی در هشت استان کشور مورد حمایت قرار می‌گیرند.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های بنیاد کرامت رضوی اشتغال‌زایی برای زنان سرپرست خانوار و یا بانوان بدسرپرست است افزود: سیستان‌وبلوچستان یکی از هشت استان مورد توجه در این طرح است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: در قالب تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و بنیاد کرامت رضوی بانوان سرپرست خانوار فعال صنایع‌ دستی در هشت استان حمایت می‌شوند.

 

وی تصریح کرد: این تفاهم‌نامه در راستای حمایت از رونق صنایع‌ دستی به‌عنوان میراث ملی در شرایط شیوع کرونا، با رویکرد حمایت ویژه از زنان سرپرست خانوار فعال در عرصه صنایع‌دستی هشت استان، ۲۴ آبان با حضور معاون صنایع‌دستی کشور و مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی امضا شده است.

 

جلال زایی خاطر نشان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه یادشده در مرحله نخست اجرای آن برای حمایت از صنایع‌دستی در سیستان‌وبلوچستان، کردستان، خراسان‌های رضوی، جنوبی، شمالی، خوزستان، گلستان و لرستان برنامه جدی برای حمایت با اولویت زنان سرپرست خانوار اجرا می‌شود.

 

به گزارش اس.بی پرس،  طبق نظر کارشناسان، سیستان‌وبلوچستان در صدر جدول زنان سرپرست خانوار در میان استان‌های کشور قرار دارد و باید مسائل مربوط به این زنان از دغدغه‌های اجتماعی تلقی شده و مبتنی بر پژوهش، سیاست‌هایی در جهت تسهیل و بهبود وضعیت‌شان اتخاذ و اجرا شود.

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد