خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6756
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۳۵
به گزارش اس.بی پرس؛

زیستگاه‌های سیستان و بلوچستان برای زمستان گذرانی پرندگان امن شد

زیستگاه‌های سیستان و بلوچستان برای زمستان گذرانی پرندگان امن شد
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان‌وبلوچستان گفت: با شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان به مناطق جنوبی و گرمسیر، یگان حفاظت محیط زیست در یک برنامه فشرده اجرایی تمام مناطق و زیستگاه‌های از پیش تعیین شده را تحت مراقبت و کنترل حداکثری قرار داده و امن است.

به گزارش اس.بی پرس، وحید پورمردان روز سه‌شنبه با تشریح اقدامات انجام شده برای استقبال از پرندگان مهاجر زمستان گذران در استان اظهارداشت: اولویت یگان حفاظت محیط زیست سیستان‌وبلوچستان مراقبت از پرندگان مهاجر و کنترل زیستگاه‌های استان با نزدیک شدن فصل سرما است.

 

وی افزود: حوزه ایرانشهر و دلگان از جمله مناطقی است که مراقبت حداکثری یگان حفاظت در آن به صورت شبانه‌روزی در دستور کار قرار گرفته است بطوریکه در سال‌های گذشته این اداره کل توانست از این حوزه‌ها چندین هزار تله زنده‌گیری پرنده را جمع آوری و نابود کند.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان‌وبلوچستان تصریح کرد: در این مناطق نوع خاصی از تله زنده‌گیری پرنده، با نام محلی «ریچ»که گاهی طول این تله‌ها به چندین کیلومتر نیز می‌رسد در طبیعت کار گذاشته شده و باعث تلفات زیادی از انواع گونه‌های حیات وحش می‌شود.

 

به گزارش اس.بی پرس،  زیستگاه‌های متنوع موجود در سواحل سیستان‌وبلوچستان شامل سواحل جزرومدی، جنگل‌های مانگرو، زیستگاه‌های دریایی، زیستگاه‌های کوهستانی و صخره‌ای، زیستگاه‌های بیابانی و دشتی است که برای حضور انواع پرندگان مهاجر اعم از آبزی و کنار آبزی شرایط مساعدی را فراهم ساخته است.

 

یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۵۹۰ هکتار معادل ۷.۹درصد (هفت و ۹ دهم درصد) از کل مساحت سیستان‌وبلوچستان منطقه حفاظت شده و تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی